Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik po Roundapie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik po Roundapie

Sebek 18:11, 21 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Odpowiedź znajduje się w wątku, gdzie zadałeś to samo pytanie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:03, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tomson, oczywiście poczytaj watek od początku, tak ja Seba radzi, sporo się dowiesz dodatkowo.

Ponieważ trawnik nie był koszony, wyparły go chwasty, teren na pewno nie jest równy. Możesz co większe chwasty powyrywać, a resztę spryskać albo przekopać, wyrównać i lepiej zasiać nowy trawnik. Szybciej będziesz miał ładnie i równo. Podlewaj a będzie pięknie jak trawa wzejdzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 07:45, 27 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Dla zainteresowanych :

Ja spryskałem kawałek roundupem trawnika odczekałem dwa tygodnie i siałem trawę więc wychodzi na to że dwa tygodnie wystarczają - przynajmniej w moim przypadku.

Roundup 8 lipca
Wysiew nasion 23 lipca

W niektórych miejscach dosiewki i będzie lala



gaabik 12:27, 23 mar 2018

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Witam,
Jesteście skarbnicą wiedzy i zwracam się z pytaniem. Jakiej firmy roundup polecacie aby pozbyć się starego trawnika? Oczywiście po wypaleniu trawy mamy zamiar jeszcze przekopać ziemię glebogryzarką, wygrabić, nawieźć cienką warstwę nowej ziemi i położyć nową trawę z rolki. A swoją drogą jakiej firmy/ jaki rodzaj trawy z rolki polecacie na trudne miejscami zacienione tereny? A może lepij kupić mieszankę trawy sianej? Jak tak to proszę o polecenie fajnej mieszanki Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium 13:49, 23 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do cienia trawy z rolki nie spotkałam. Raczej nasiona, ale trawa w cieniu nie urośnie, łysieje, więc to ściema. Nie ma takiej trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gaabik 20:23, 26 mar 2018

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Dziękuje za odpowiedź. A co do nasion mogła by pani jakieś polecić na pewno jakieś są co są najlepsze i sprawdzaja się w cieżkich warunkach. Mogła by pani polecic tez jakis dobry roundup jakiej firmy ? Wiadomo, że na rynku jest tego pełno, ale warto wiedzieć który sprawdzi sie najlepiej, a do tego potrzebne jest jakieś doświadczenie. Z gory dziekuje za odpowiedz oraz zainteresowanie moim wpisem. Pozdrawiam
Gardenarium 07:22, 27 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup niemiecką trawę do cienia marki Kiepenkerl
http://gardenserwis.com/85-kiepenkerl-nasiona-trawa-laka-kwietna/85-kiepenkerl-nasiona.html

Co do Roundupu - nie wiem, nie stosuję. Każdy jest tak samo szkodliwy dla środowiska i ludzi. link

Weź pierwszy z brzegu jaki się nawinie. O ile wiadomo to produkuje go jeden koncern więc skąd wziąłeś tych wielu producentów do wyboru?
W zielonej butelce jest moim zdaniem oryginalny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gaabik 08:16, 30 mar 2018

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Dziekuje za odpowiedzi.
Z mężem planujemy trawnik u siebie, ponieważ ten co jest aktualnie jest stary i zachwaszczony i jeżeli jednak nie chcielibyśmy używac roundupa to jak najlepiej to zrobić?
Trzeba zrywać darń, czy wsytarczy glebogryzarka i wygrabienie? Tylko my sie obawiamy, że jeżeli zrobimy glebogryzarka to wiadomo że wszystkiego idealnie nie wygrabimy jest możliwość że te chwasty na nowo będę rosły?
Bo zrywać darń to nie ukrywam dodkowe koszta bo ziemi ubędzie no i wywóz tego tez zgeneruje koszta.
Nie ukrywam też nie bardzo jesteśmy przekonani do roundup, ale sami nie wiemy jak zrobić żeby było dobrze.
Jak można ten problem najlepiej rozwiązać?
Gardenarium 10:26, 30 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli w trawniku nie ma chwastów trwałych czyli takich z korzeniami np. mniszek, lub uciążliwych gatunków niepożądanych traw, to możesz przejechać glebogryzarką lub przekopać trawnik (jeśli się da), wybrać tzw. "kotyry" czyli kępy korzeni i zanieczyszczenia i wtedy równać i siać nowy trawnik.

A jeśli są uciążliwe chwasty, to więcej pracy trzeba poświęcić i ewentualnie zastosować herbicyd na dwuliścienne i jednoliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gaabik 11:21, 30 mar 2018

Dołączył: 03 lip 2017
Posty: 10
Dziękuję za odpowiedź. A może Pani polecić jakieś herbicydy oprócz roundupu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies