Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik po Roundapie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik po Roundapie

Pola 21:06, 13 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Mam pytanie, jaką mieszankę traw polecacie, mam trawnik do odnowienia, jest to miejsce mocno nasłoneznione, piszesz Sebak że wembley, jak po tej ziemie sie spisała się trawka
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Sebek 22:11, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pola napisał(a)
Mam pytanie, jaką mieszankę traw polecacie, mam trawnik do odnowienia, jest to miejsce mocno nasłoneznione, piszesz Sebak że wembley, jak po tej ziemie sie spisała się trawka


Na jednej częśc trawnika i na prawdę dobrze - nie wysysiała, już rośnie - w zasadzie latem już taką koszę - na drugiej części znów wyłysiała - robiłem dosiewki. Mieszanka sportowa jest dobra na trawniki po których się chodzi dość często, jak u mnie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:18, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Grzesiu nie wkleił zdjęcia, ale ja to zrobię - trawnik Wembley









____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 22:36, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
O piękna, może takiej doczekam w tym sezonie
Sebek ile czasu czekaleś od siewu na pierwsze koszenie??
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 22:40, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Linka napisał(a)
O piękna, może takiej doczekam w tym sezonie
Sebek ile czasu czekaleś od siewu na pierwsze koszenie??


Zasiałem ją około 25 maja? 3 czercwa zaczęła wschodzić, a 14.06 w zasadzie nadawała się do koszenia - więc po około miesiącu już ją kosiłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
krepek 11:19, 02 maj 2012

Dołączył: 21 mar 2012
Posty: 14
Skoro o roundapie mowa, to powiedzcie mi proszę rzecz nstępująca...chciałbym zlać swoja działkę, ale mam 1.5 rocznego malucha który biega wszędzie i dotyka wszystko. czy w tym wypadku można zrobić oprysk np wieczorem a na drugi dzień rano środek wyparuje, lub wyschnie? Czy najlepiej odczekać 24 godziny aby można było bez problemu puścić dziecko na wybieg
magja_ 13:06, 02 maj 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Nie wiem co jest prawdą a co nie - ale ja bym tego nie zrobiła. W filmie pokazują jeden eksperyment z rundupem, wiem o drugim na szczurach - moim zdaniem to za mało żeby potwierdzić jego szkodliwość bez wątpienia. Ale czy wobec faktów przedstawionych w filmie można takiej firmie zaufać?

http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M

Chwasty powyrywać i na kompostownik - za rok masz górkę "złota ogrodnika", resztę przekopać. Perz na trawniku - to jakiś mit. PERZ BOI SIĘ KOSZENIA - sam znika po jednym - góra dwóch sezonach. Może być z nim kłopot jedynie na rabatach. Potrwa dłużej, więcej pracy, ale też i korzyści - wybór należy do Ciebie.
____________________
krepek 13:51, 02 maj 2012

Dołączył: 21 mar 2012
Posty: 14
Kopać chcciałem, ale ze to 400m2 to troche zwątpiłem, poza tym zanim cokolwiek zrobie to chciałbym to zaorać, wyrównac, ponawozić i w okolicach wrzesnia zasiać trawę. Do tego czasu przygotowac plac i właśnie zacząć od oprysku, tylko nurtuje mnie to jak będzie sie to odnosiło do chodzenia po tym.
Gardenarium 12:03, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli uważasz że herbicyd nie szkodzi pryskaj, a jesli przeciwnie, to wynajmij sprzęt i dobrze przygotuj glebę i siej bez używania herbicydu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomson 12:39, 21 maj 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 3
Witam
jestem tutaj nowy, czytając to forum postanowilem założyć konto i troszeczke popytac doświadczonych osób w temacie ogrodnictwa. , a więc tak, ostatnio zaadoptowaliśmy sobie działkę o powierzchni 450m2. Ogródek prawdopodobnie rozmawiając z sąsiadami był nie odwiedzany przez 5-6 lat altanka do "reanimacji" ale główne moje pytanie to TRAWNIK. Ogólnie ogródek ma mieć charaktek rekreacyjny. Po wejściu na działkę "trawa" sięgała prawie pod pachy, teren jest nierówny i rośnie tam chyba wszystko wrzuce parę fotek na zapoznanie sie z terenem. I pytanie mam takie czy spryskac to wszystko randapen i później przekopać i równać czy tylko chwasty spryskać... proszę o jakieś rady bo szczerze jestem amatorem wnioskuje tylko z tego co przeczytałem na forum. Dodam również że posiadamy 2 pary rąk i podstawowe narzędzia do pracy. Nie posiadam glegogryzarki ( no chyba że uda mi sie od kogoś pożyczyć). Narazie skosiliśmy tą trawe żeby w ogóle wejść na działkę. Dziekuję za uwagę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies