Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody niemieckie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody niemieckie

Milka 16:40, 11 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ojej...pokusy!!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
nebel 20:53, 12 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
hania napisał(a)
Tak Jolu masz rację ogrody niemieckie są równie piękne,takie dopieszczone, że ach!! Mam wiele zdjęć z północy Niemiec.W sierpniu zwiedziłam PARK Walsrode blisko Bremy,jest to właściwie Fogel -park, ale roślinność też jest super! Pozdrawiam! A może go znasz?


Piszecie o parkach, nie o ogrodach
a to zasadnicza róznica. To co podoba mi się w OGRODACH niemieckich ( znam Monachium i okolice) to nie ma w nich takiej ilości/różnorodności roslin. Mam wrażenie iż hołdują zasadzie - umiar i prostota. Mniej znaczy lepiej, dotyczy to równiez architektury.
A poza tym to na co zwraca się dużą uwagę - za płotem mieszka tez ktoś i nie zawsze może mu sie podobać to samo co mam.
Marzę o tym, abyśmy chociaż w niewielkim stopniu nauczyli się od Niemców kultury w szerokim znaczeniu tego słowa.
Na prawdę mamy czego się uczyć Zreszta nie tylko od Niemców.
pzdr.ewa
P.S. Dopiero dzisiaj odkryłam ten watek. Mam sporo zdjęć z Ogrodu Botanicznego w Monachium i nie tylko i w przyszłości postaram się parę z nich zamiścić.
____________________
Ogród Nebel
Urszulla 23:22, 12 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
eee_taam napisał(a)



To jest rewelacja.
Nawet Miskanta tu nie potrzeba.
Jak często prostota tworzy piękny i elegancki styl!
Chyba się zakochałam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
nebel 23:33, 12 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Urszulla napisał(a)




To jest rewelacja.
Nawet Miskanta tu nie potrzeba.
Jak często prostota tworzy piękny i elegancki styl!
Chyba się zakochałam

Prawda? Też strasznie mi sie podoba.
Ale to co widziałam w Niemczech robi na mnie wrażenie. Nie znam innych krajów tak dobrze, ale od czasu do czasu bywam w Toskani, ogrody Anglii znam tylko ze zdjęć, no i oczywiście to co dzieje się w Polsce ;-Dostaję 'kociokwiku'
Pozdrawiam serdecznie wszyskich.
Nie żebym jakoś strasznie narzekała, ale po prostu wzdycham do harmonii i estetyki wokół mnie.
____________________
Ogród Nebel
Margarete 14:50, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cudne miejsca pokazujecie, a juz ten minimalizm w nowoczesnym wydaniu pokazny przez eee-taam mnie powalił na kolana,
Ja tez lubie ogrodowo-parkowe wojaże po Polsce i za granicą, warto oglądac takie miejsca.
Justyna - ja swoja relacje z tegorocznej lipcowej wyprawy do Poczdamu z Sanssoussi podpiełam pod wątek załozony w ub. roku przez Kondzia, o tutaj : http://www.ogrodowisko.pl/watek/4887-park-sanssouci-w-poczdamie?page=1#post_8
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
beata1974 12:14, 10 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Niezapomniany ogród moich przyjaciół w Oldenburgu - widać tutaj duży wpływ Holandii - w innych ogrodach różaneczniki i hortensje w ogromnych ilościach.








____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
beata1974 12:18, 10 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Tutaj park miejski w Oldenburgu - podobają mi się w takich miejscach urokliwe szczegóły...










____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
beata1974 12:22, 10 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Fotki ze spaceru po Oldenburgu





____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
Gardenarium 12:26, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świetny domek dla kaczek na stawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata1974 12:29, 10 lut 2017


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Gardenarium napisał(a)
Świetny domek dla kaczek na stawie.


Tak właśnie o to mi chodzi - czasem jeden mały szczegół, a cieszy oko.
____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies