Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody niemieckie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody niemieckie

Joku 22:24, 27 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Kilka lat temu wyemigrowałam "za chlebem" na północ Niemiec. Wytrzymałam 3 lata. Zwiedzanie wszystkiego co łączyło się z ogrodem było moim sposobem na odreagowanie stresu związanego z pracą na obczyźnie. O "Park der Gaerten" w Bad Zwischenahn niedaleko Bremy dowiedziałam się z programu "Maja w ogrodzie". Bardzo chciałam zobaczyć go "na żywo". Udało się. Ogrody zajmują spory teren, są pamiątką po jednej z licznych kilkumiesięcznych wystaw ogrodniczych, jakich w Niemczech sporo. Są bardzo starannie utrzymane, jest wiele ogrodów pokazowych, pomysłów do podpatrzenia. Duże wrażenie zrobiły na mnie przepiękne rabaty z różnych bylin i murki z kamienia w najróżniejszej postaci. Oto kilka przykładów:



jeden z przykładowych ogródków



Rabata na murku kamiennym





Bardzo podobały mi się takie kobierce z roślin zadarniających



jeszcze jeden murek



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 23:04, 27 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Śliczne założenia i zadbane. Murki rewelacja. Fajnie pooglądać coś, gdzie nie ma się możliwości pojechać. W Niemczech jeszcze niewiele widziałam, ale cokolwiek mam, pokażę również.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 20:49, 23 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Na mnie ogromne wrażenie wywarł ogród w Herrenhausen (dzielnica Hannoveru), założony przez hannoverskich książąt i królów w okresie od XVII do XIX wieku. Jest to jeden z pierwszych i najokazalszych ogrodów barokowych w Niemczech, ba nawet uważa się go za najcenniejszy barokowy ogród w Europie. Jego sercem jest Großer Garten (Wielki Ogród) w stylu francuskim z wielką fontanną, wodotryskami i labiryntem. Ciekawostką są żywopłoty, jest ich w przeliczeniu 20 kilometrów! Pełno bukszpanowych obwódek, strzyżonych kul i stożków, wprost coś dla naszej Danusi

Z bólem serca żałuję że nie posiadam żadnych zdjęć, ale miałam ze sobą kamerę i wszystko dokładnie nakręciłam

Byłam tam wiosną, w ogrodzie prym wiodły cebulowe i bratki. Dodatkową atrakcją w maju jest festiwal ogni sztucznych. W każdy weekend inne państwo przedstawia podniebny spektakl, po prostu niezapomniane przeżycie.

Zapomniałam jeszcze dodać że znajduje się tam również jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Niemczech z największą w Europie liczbą gatunków orchidei.

Danusiu musisz tam koniecznie jechać na zdjęcia, jest cudownie


A tak w ogóle to mam słabość do tego kraju, zjeździłam go wzdłuż i wszerz, mieszkałam nawet przez rok w Regensburgu na Bawarii, gdzie uczyłam się i pracowałam, cudowny okres w życiu...
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joku 22:54, 23 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Byłam krótko w Regensburgu. Piękna Starówka z bardzo wąskimi uliczkami i domami z cegły. Do Hanoveru nie dotarłam, za wcześnie wyjechałam. A szkoda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hania 23:15, 25 lut 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Tak Jolu masz rację ogrody niemieckie są równie piękne,takie dopieszczone, że ach!! Mam wiele zdjęć z północy Niemiec.W sierpniu zwiedziłam PARK Walsrode blisko Bremy,jest to właściwie Fogel -park, ale roślinność też jest super! Pozdrawiam! A może go znasz?

____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
hania 23:28, 25 lut 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
WELT VOGEL PARK---WALSRODE

____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
hania 23:31, 25 lut 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
monteverde 23:32, 25 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
czy tam jest wysoko pomnik rycerza?wchodzi się po wysokich schodach i góry?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hania 23:41, 25 lut 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Nie widziałam,ale o ile sobie przypominam,to pomnik rycerza Rolanda widziałam w Bremen na takim Starym Rynku.A w parku jest wyrzeżbiony Orzeł,może znajdę zdjęcie.
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
hania 23:45, 25 lut 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies