Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

EwaG 06:45, 30 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
magnolia napisał(a)

Moim zdaniem warto zrobić tu ogród eklektyczny, gdzie będą proste, masywne i wyraziste kształty ale wypełnione wiejskimi bylinami mieszanymi z trawami, łaką kwietną .


Popieram Magnolię (czyżby forum Muratora zostało porzucone?).

Mogły by to być np kwatery z łąką kwietną czy bylinowo-trawiaste obwiedzione niskim żywopłotem (z bukszpanów ) - to nawiązanie do mojego pomysłu z ogrodem w renesansowej willi włoskiej.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
magnolia 22:31, 30 sie 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Hej Ewo- nie porzucone, ale trzeba mi 'nowego wiatru'. Ciebie z muratora nie skojarzyłam. Ale ten internet mały.
____________________
Basiaw 10:19, 04 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
magnolia napisał(a)
Hej Ewo- nie porzucone, ale trzeba mi 'nowego wiatru'. Ciebie z muratora nie skojarzyłam. Ale ten internet mały.


Autorce wątku w projektowaniu ogrodu nie pomogę, ale do koleżanek z Muratora się uśmiechnę Magnolię w swoim czasie to i prywatnie (o kostkę) męczyłam
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:54, 04 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linie w ogrodzie mogą być proste, gdzieś wpisane koła albo jedno koło, trzeba zastanowić się przede wszystkim nad podziałem przestrzeni, co i gdzie.
Potem żelazna lista gatunków.
Proponuję wpisać na nią lawendę, kuliste drzewa, hortensje, bukszpany (żywopłociki i topiary).
Warzywnik może zostać wymurowany kostką granitową (podwyższony i obwiedziony żwirową opaską - chodnikiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anka 21:36, 08 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
abes napisał(a)
Witam serdecznie,
od kwietnia czytam, oglądam, podglądam piękniejące z dnia na dzień ogrody Forumowiczów. Mnóstwo inspiracji, fachowych porad... i nic. Mój projekt ogrodu od roku leży na półce i czeka, niestety chyba nie doczeka się realizacji.
Wrodzony brak asertywności sprawił, że projektant zaprojektował swój ogród i nijak nie mogę się do niego przekonać. Podjęłam męską decyzję, zaczynamy od nowa. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą.
Na początek zdjęcia domu i otoczenia, płot oczywiście do wymiany.
I jaki typ ogrodu Waszym zdaniem tu pasuje??? Działka ma ok. 790 m kwadratowych i jest niestety narożna.


witam, po przeczytaniu Twojego wstępu, poczułam,że nie jestem sama, z tą róznicą, że ja kawałek ogrodu zrobiłam wg. projektu (co prawda trochę pozmieniałam) i efekt wcale mi się teraz nie podoba, więc czas zmian nadszedł. Damy radę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
abes 01:41, 15 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Popatrzyłam na daty poprzednich postów i... Porażka. Wiele się od tego czasu działo, ale akurat nie w kwestii ogrodu. Może tym razem się uda?

Pozdrawiam wszystkich

____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 10:24, 15 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do mnie z dobrą radą i przepraszam za porzucenie wątku.
Składam teraz solenne przyrzeczenie poprawy.
Na przeprosiny bugenwilla powyżej, jedna z niewielu roślin, którą się mogę pochwalić.
U mnie nadal wszystko w donicach i skrzyniach ale zamierzam to szybko zmienić.
Wzięłam sobie do serca porady Danusi i Magnolii i podążam w tym kierunku,
Wezmę przykład chocby z Marzenki "Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika" i , mam nadzieję, że z Waszą pomocą, raz dwa się z moim ugorkiem uporam.

Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 10:28, 15 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Czytałam Was przez pół nocy i jak widać dalej nie mogę się oderwać, podglądam, podziwiam i palnuję. Liczę też na wsparcie dziewczyn z moich okolic w kwestii, co, gdzie kiedy i za ile? Trochę Waszych skrótów udało mi się rozszyfrować, ale będę wdzięczna za każde namiary na sprawdzonych dostawców, potrzebuję wszystkiego: kostki, humusu, wykonawcy podmurówki pod ogrodzenie i roślin, roślin, roślin...
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies