Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

abes 13:52, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Mój problem z ogrodem polega chyba na tym, że marzy mi się ogród wiejski, kwietna łąka i malwy + warzywnik a dom jak widać w mieście i to w dość gęstej zabudowie. Z łąki zatem nici, trudno, może innym razem.
Zależy mi na tym, żeby ogród był zharmonizowany z domem (dom poniemiecki z 1933 roku), Lubię rośliny proste, rodzime.
Jeśli mi ktoś nie wyperswaduje jakimiś nie dającymi się obalić argumentami, to nie zrezygnuję z warzywnika, choćby maciupeńkiego, ze względu na liczne maluchy w rodzinie planuję też nieco owoców: borówki, maliny, mamy już w donicach poziomki.
I jeszcze jeden element istniejący, świerk - jedyne stare drzewo na całej ulicy, kiedyś po wichurze strażacy chcieli je wyciąć, ale obroniłam i będę bronić dalej, choćbym się miała przypinać
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Sebek 14:06, 22 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze, ten świerk jest ogromny - nie boisz się o dom?
Do takiego domu pasuje mi ogród elegancki, nie wiejski.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abes 14:37, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Wiem, wiem, że wiejski nie pasuje, już się z tym pogodziłam, a świerk trzyma się solidnie.
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Sebek 14:45, 22 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Miejmy nadzieję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 19:22, 22 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ja z chęcią podglądam każde powstawanie. Na pewno coś stworzysz po wizytach tutaj.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Joanka 21:52, 22 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Sebek napisał(a)
Kurcze, ten świerk jest ogromny - nie boisz się o dom?
Do takiego domu pasuje mi ogród elegancki, nie wiejski.


Tak samo pomyślałam. Tylko spojrzałam na dom, ujrzałam bukszpany i cisy...
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 22:03, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
abes napisał(a)
Witam, mam na imię Ania, dziękuję Szefowej za wszystkie wskazówki, które chłonę jak gąbka, a pytań mam tyle, nie wiadomo od czego zacząć.
Zacznę więc zgodnie z sugetsią Danusi od rzutu działki


Jeszcze wymiary, choćby dług i szer. działki, gdzie północ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 09:00, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dokladnie, wymiarow i rozmieszczenia stron swiata i podjazdu nie widac chcialam napisac - Danusia mnie uprzedzila.
Tez bym sie sklaniala ku ogrodowi w stylu Danusi (ogrod nie tylko bukszpanowy w w dziale nasze ogrody), zywoploty strzyzone, duzo kul z bukszpanow, cisow, zielenie, biele i jakis akcent np niebieski.

Placyk zwirowy przed schodami(tam gdzie siedzi na szczycie pani na krzeselku), otoczony strzyzonym bukszpanowym zywoplotem. Zajrzyj "ogrod przy rezydencji" w realizacjach Danusi www.gardenarium.pl
Duzo masowych nasadzen - soliter i pod nim kolko z jednakowych funkii pod tym wielkim swierkiem jesli go nie zetniecie...
To by mi sie widzialo
powodzenia, bede zagladac
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
EwaG 11:05, 25 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Twój domek kojarzy mi się z willą w stylu włoskim. Może iść w tym kierunku?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
magnolia 23:40, 29 sie 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Danusia pisała żebym doradzała, więc pozwolę sobie doradzić.
Myślę że jeśli marzysz o łące kwietnej i wiejskich gatunkach kawiatów, to powinnaś je mieć. Warzywnik też, koniecznie!
Ale dom jest w mieście więc otoczenie trzeba wziąć pod uwagę.
Moim zdaniem warto zrobić tu ogród eklektyczny, gdzie będą proste, masywne i wyraziste kształty ale wypełnione wiejskimi bylinami mieszanymi z trawami, łaką kwietną . Poza tym oczywiście drzewa i krzewy. Przy decyzji na ten rodzaj ogrodu, unikać warto wg. mnie bardzo egzotycznych gatunków.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies