Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od początku! Potrzebne wsparcie!

abes 01:46, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witam serdecznie,
od kwietnia czytam, oglądam, podglądam piękniejące z dnia na dzień ogrody Forumowiczów. Mnóstwo inspiracji, fachowych porad... i nic. Mój projekt ogrodu od roku leży na półce i czeka, niestety chyba nie doczeka się realizacji.
Wrodzony brak asertywności sprawił, że projektant zaprojektował swój ogród i nijak nie mogę się do niego przekonać. Podjęłam męską decyzję, zaczynamy od nowa. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą.
Na początek zdjęcia domu i otoczenia, płot oczywiście do wymiany.
I jaki typ ogrodu Waszym zdaniem tu pasuje??? Działka ma ok. 790 m kwadratowych i jest niestety narożna.
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 01:47, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Tak to mniej więcej teraz wygląda

____________________
Ania Ogród - reaktywacja
abes 01:56, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Otoczenie domu
,
tych garaży już na szczęście nie ma
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
monteverde 02:17, 22 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a można prosić większe zdjęcia? witam na forum
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
abes 02:29, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witam bardzo serdecznie, tym bardziej, że nie spodziewałam się już o tej porze odpowiedzi. Coś mi nie wyszło z tymi zdjęciami ale spróbuję jeszcze raz


____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Gardenarium 08:38, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Abes, na Twojej działce da się coś zrobić na pewno, jeśli do nas trafiłaś, to znaczy że masz wśród naszych ogrodów "swoje typy nr 1", napisz które ogrody jakby najbardziej Ci się podobają.

Twój przykład pokazuje, jak ważny jest dobry projekt, zawsze to powtarzam.
Nietrafiony projektant i musiałabyś patrzeć całe życie na nie taki ogród jaki sobie wymarzyłaś.
To bardzo ważne w fazie rozpoczynania współpracy.

Żeby Ci pomóc potrzebujemy rzut działki z góry z naniesionym domem. Nie możesz się spodziewać gotowego projektu, bo takowy wymaga sporo czasu. Naszą rolą jest nakierunkowywać, podpowiadać rośliny, rozwiązania, kompozycje.

W fazie wstępnej dobrze jest poczytać cykl artykułów, aby samej sobie odpowiedzieć na pytanie, co właściwie chciałabym w nim mieć, jakie rośliny itd.
Opisz nam swoje przemyślenia.
http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87+i+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+ogr%C3%B3d

Działka jest piękna, dom skończony.... Czas na ogród

Życzę miłego spędzania czasu na Ogrodowisku i przede wszystkim pięknego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 08:42, 22 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szefowa już ma oko na Twoje poczynania!Będzie dobrze! Stosuj się do wskazówek! I pytaj,pytaj,pytaj!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
abes 13:27, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
Witam, mam na imię Ania, dziękuję Szefowej za wszystkie wskazówki, które chłonę jak gąbka, a pytań mam tyle, nie wiadomo od czego zacząć.
Zacznę więc zgodnie z sugetsią Danusi od rzutu działki
____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Sebek 13:43, 22 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Narzut już jest - przydało by się jeszcze rozmieszczenie podjazdu, ścieżek.

Widzę też w oddali jakieś drzewo - owocowe?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abes 13:50, 22 sie 2011


Dołączył: 02 kwi 2011
Posty: 90
I jeszcze dorzucę parę zdjęć z dzisiejszego poranka: wejście

ogród właściwy

od ulicy I strona


____________________
Ania Ogród - reaktywacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies