Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerki kopane z gruntu

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerki kopane z gruntu

GabiK 22:57, 03 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Danusiu, a to serbskie nie lubią kwaśnej, czy wszystkie świerki? Bo też mam świerka w kwaśnej (kulistą miniaturkę - dendrofarma).
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 10:58, 04 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie - tylko serby. Inne już jak zwykłe iglaki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:24, 05 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Nie - tylko serby. Inne już jak zwykłe iglaki

Popieram
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margoth 23:16, 17 mar 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Kochani, poproszę o radę. Co znaczy: "szczepiona roślina w doniczce"? Czy jest to roślina od początku hodowana w doniczce, czyli ma większe szanse na przyjęcie się niż ta kopana z gruntu?
I drugie pytanie: jeśli ktoś pisze, że sadzonka jest w doniczce 9x9, ale wysyłka następuje bez doniczki, to co mam mysleć: hodowana w doniczce czy w gruncie?
Dzięki z góry za odpowiedzi.
____________________
Ogród Margoth
Sebek 09:43, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Roślina szczepiona to roślina wyhodowana na podkładce innej rośliny. Czasem to inna odmiana, a czasem kijek i roślina na górze ze sobą wspólnego nic nie mają.

Zależy jakiej jest wielkości, wtedy może być albo kopana z gruntu i przeniesiona do doniczki albo całe życie w niej spędziła.

A co do drugiego pytania - to taka roślina wyjęta jest w doniczki.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Margoth 21:25, 20 mar 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Sebciu, dziękuję Ci bardzo za info! Napisz mi jeszcze, proszę, czy taka roślina hodowana w gruncie, a wykopana w celu sprzedaży ma szanse się przyjąć? Pytam, bo na jesień kupiliśmy kilkadziesiąt szmaragdów (w Leroy Merlin) i potem okazało się, że są z gruntu. Wszystkie zaczęły brązowieć - jedne mniej, drugie więcej. Dwie już wylądowały w śmietniku, kilku dałam ostatnią szansę, reszta trzyma się jako tako, ale jest łysa od dołu. Potem, kiedy się już trochę dokształciłam w temacie, kapnęłam się, że posadzenie krzewów wykopanych z gruntu daje marny efekt.
____________________
Ogród Margoth
Sebek 22:18, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
rośliny kopane z gruntu przyjmą się na pewno, gdy są umiejętnie wysadzone - czyli z dużą bryłą, która jest stale wilgotna i długo nie siedzi. Ja też kupiłem szmaragdy w LM, ale chyba wszystkie do wyrzucenia, bo dobrze nie wyglądają...W sobotę jednego wyrzuciłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:37, 20 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W marketach budowlanych tuje przywożą w balotach (korzenie ucięte) i nikt ich nie podlewa bo nie ma jak, nie mają doniczek. Usychania na nich od razu nie widać, bo roslina iglasta tak szybko nie pokaże objawów. Potem sadzicie, a one się nie przyjmują. I to jest powód niepowodzenia.

Jeśli kupujemy kopane, ale w krótkim czasie dostarczone do sklepu i sprzedane - to się przyjmują nieźle. Trzeba o nie dbać, podlewać i posadzić w dobrą ziemię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czajka 17:36, 21 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Mam pytanie . Czy mogę świerki srebrne hodować w donicach? Kupiłam 4 sztuki i będą kopane z gruntu i przewożone w donicach , wys . 120 cm . Potrzebuję szpaleru osłaniającego taras .Potem zamierzam ( jakieś trzy lata) je wkopać w ziemię w innym miejscu ogrodu . Jak myślicie , czy te świerki wytrzymają trzy lata w donicach , właściwie pielęgnowane? Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi .
____________________
Gardenarium 18:37, 21 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak wielkie świerki, w jakich donicach i jak je będziesz pielęgnować. Pokazuj zdjęcia oczywiście jak wygląda to miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies