Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

Moniika 22:56, 30 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
NO to super! Usunę ja a w sumie nie wiadomo czy wszystkie inne nie są juz chore skoro choroba może ujawnić się nawet po kilku latach.... Tak czy inaczej dzięki za info. Pozd. M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
paco 08:12, 01 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Jeśli nabywamy hosty z nieznanego źródła, to nigdy nie mamy pewności, czy mamy zdrowe rośliny. Dlatego zawsze musimy postępować tak jakby któraś była chora. Podczas uprawy (dzielenie, pielęgnacja) musimy zachować środki bezpieczeństwa polegające na każdorazowej dezynfekcji narzędzi i rąk. Jest to uciążliwe, ale...da się z tym żyć bez ewentualnego zagrożenia dla innych zdrowych roślin.
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Moniika 09:44, 01 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moja nie była nabyta z niepewnego źródła ... Kupiłam ja w największym profesjonalnym centrum ogrodniczym w Gdańsku ( gdzie kupuje większość roślin) ale nie ważne, dziś ja wyrzuce. Żadna inna na razie nie ma jakichkolwiek oznak choroby. Lubię je i mam ich dużo nie będę ryzykowala. Na szczęście ta chora rośnie " samotnie" . Dzięki za rady , pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Sebek 12:57, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeeeeju - HVX - brzmi jak wirus grożący ludzkości....Muszę przepatrzyć swoje hosty...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Moniika 22:49, 04 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moja chora biedula zostanie poddana badaniom ! Zanim ja usune! Dziś lal deszcz jak wróciłam z pracy więc nie mogłam ale jutro, pojutrze najpóźniej zniknie w czarnym wierze na śmieci .... A tak ładnie sie rozrastala tak naprawdę to mi nie szkoda! Jeśli jest zagrożeniem musi pilnie zniknąć! Mam za dużo innych ładnych host! I nie chce roznosic po świecie wirusów !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
goniak 23:03, 04 lip 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Monika352 napisał(a)
Moja chora biedula zostanie poddana badaniom ! Zanim ja usune! Dziś lal deszcz jak wróciłam z pracy więc nie mogłam ale jutro, pojutrze najpóźniej zniknie w czarnym wierze na śmieci .... A tak ładnie sie rozrastala tak naprawdę to mi nie szkoda! Jeśli jest zagrożeniem musi pilnie zniknąć! Mam za dużo innych ładnych host! I nie chce roznosic po świecie wirusów !

W tym przypadku nie ma złudzeń, bo to na pewno wirus.
Szkoda marnować test
____________________
Małgosia mój zielony świat
Moniika 23:08, 04 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
No nie taki test miałam na myśli, wiem ze w jej przypadku nie ma watpliwosci specjaliści już mnie pouczyli. Testu nawet nie mam .
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Pwl 20:53, 05 lip 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
paco napisał(a)
Jeśli nabywamy hosty z nieznanego źródła, to nigdy nie mamy pewności, czy mamy zdrowe rośliny. Dlatego zawsze musimy postępować tak jakby któraś była chora. Podczas uprawy (dzielenie, pielęgnacja) musimy zachować środki bezpieczeństwa polegające na każdorazowej dezynfekcji narzędzi i rąk. Jest to uciążliwe, ale...da się z tym żyć bez ewentualnego zagrożenia dla innych zdrowych roślin.


Pierwszy raz o tym słyszę o lekko się zszokowałem bo wczoraj nożem ogrodniczym
ciąłem fuknie jak jakąś kapuste a dziś takie rzeczy czytam... Oby im nic nie było.
____________________
paweł
Anita1978 21:51, 05 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witam
cudne te wasze hosty...ja też je uwielbiam,ale moja działka jest cała w słońcu czy mam szansę na jakiekolwiek funkie??? doradźcie!
____________________
ogródek Anity
Moniika 22:19, 05 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
U mnie w sloncubtez rosną tyle ze o podlewaniem trzeba pamiętać ale to jak każda roslina w słońcu ....
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies