Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

Sebek 23:35, 12 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszystkie hosty będą Ci rosnąć w donicach - jednak te o wielkich liściach będą miały mniejsze - ale u mnie mają i tak duże Więcej o uprawie host w donicach tutaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kuklik 23:53, 12 lip 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Mogę polecić Fragrant Bouquet, u mnie rosła przez kilka lat w donicy aż ją przesadziłam do gruntu. Nie zaobserwowałam, szczerze mówiąc, żeby w donicy miała mniejsze liście. Rosła pięknie.
Z mniejszych funkii na pewno Stilletto.
Z moich obserwacji wynika, że w donicach dobrze sobie radzą te funkie, które w gruncie mają dużo wigoru. Mam na myśli nowe kły, chęć rośnięcia. Te które trudno wykształcają nowe przyrosty np. Snow Cup albo Photo Finish w donicach się męczą.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Moniika 12:01, 13 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
U mnie wszystkie hosty, które teraz rosną w ogrodzie wcześniej rosły w donicach. Najpier kupuję po dwie na taras potem na zimę londują w ogrodzie, i na wiosnę znów kupuje na taras nowe itd. wiec moim zdaniem wszystkie są ok do donic. te dwie tez pięknie się prezentowały w doniczach ..


i te też
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
iwona100na 11:48, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
moja chora hosta
jedna już padła, a druga wygląda tak:



może ktoś wie co jej jest?
Na wiosnę obie były piękne, a potem zaczęły wypadać im liście - jakby gnić.
Wyczytałam że nie można podlewać ich zraszaczem więc metodę podlewania zmieniłam, ale ona nadal nie wygląda dobrze - kwiat sam jej odpadł

____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 11:53, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadź ją żeby nie była w takiej gęstwinie, a najlepiej odizoluj i wsadź do doniczki, podlej Topsinem i czekaj co będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paco 17:45, 25 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
To ma być gęstwina???
Gęstwina to jest na poniższym zdjęciu;



A wracając do tematu. To najprawdopodobniej zbyt duża wilgotność podłoża powiązana ze zbyt głębokim posadzeniem hosty. Trzeba jej odkryć szyjkę korzeniową, aby podłoże (pewnie mocno wilgotne) nie dotykało łodyżki liściowej. Na zdjęciu widać w zaznaczonym miejscu brązowiejącą (gnijąca) łodygę.



Niepokojące są również zniekształcenia na pionowym (zaznaczonym) liściu, niestety rozdzielczość zdjęcia nie pozwala na stwierdzenie co to jest, czy zniekształcenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, czy też coś groźniejszego?
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Sebek 18:21, 25 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
paco napisał(a)
To ma być gęstwina???
Gęstwina to jest na poniższym zdjęciu;





Też chcę taką gęstwinę!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwona100na 19:17, 25 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271


A wracając do tematu. To najprawdopodobniej zbyt duża wilgotność podłoża powiązana ze zbyt głębokim posadzeniem hosty. Trzeba jej odkryć szyjkę korzeniową, aby podłoże (pewnie mocno wilgotne) nie dotykało łodyżki liściowej. Na zdjęciu widać w zaznaczonym miejscu brązowiejącą (gnijąca) łodygę.



Niepokojące są również zniekształcenia na pionowym (zaznaczonym) liściu, niestety rozdzielczość zdjęcia nie pozwala na stwierdzenie co to jest, czy zniekształcenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, czy też coś groźniejszego?

--------------------------------------------------------------------------------------

Było lekko wilgotno
zdobiłam jeszcze zdj. hosty
Teraz jest w wiaderku - prowizorka doniczki na czas izolatki
ale nie miałam odpowiedniej wielkości - oczywiście "normy doniczki spełnia - odpływ jest zrobiony




i siedzi w cieniu
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
goniak 19:26, 25 lip 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Sebek napisał(a)

To ma być gęstwina???
Gęstwina to jest na poniższym zdjęciu;





Też chcę taką gęstwinę!!!

Wystarczy posadzić i poczekać .... parę lat, jesteś młody to masz czas
____________________
Małgosia mój zielony świat
paco 21:52, 25 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
Iwono - zdjęcie liścia nadal nic nie pokazuje - wykonane w pełnym słońcu daje na tyle zniekształcony obraz, że tak na prawdę nic nie widać. Na zdjęciu widzę prawie sam torf w wiaderku - jeśli tak to na pewno nie jest odpowiednie podłoże - mało przepuszcza powietrza a dobrze utrzymuje wilgoć. Podłoże powinno być przepuszczalne.
Sebek - Małgosia ma rację - hosty to rośliny dla cierpliwych, zresztą Ty dobrze o tym wiesz, hi,hi.
W tym gąszczu najstarsze mają ładnych kilka lat.
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies