Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

andzia 23:14, 18 lip 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Rojodziejowa napisał(a)
Jeszcze poproszę o rozpoznanie odmiany hosty rosnącej u mamy w ogrodzie. Strasznie przeżarta :/ Czy to może być fire&ice?



To jest Funkia falista ( Hosta Undulata)
andzia 23:27, 18 lip 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
akwarela napisał(a)
Kochani forumowicze! Stoję przed nie lada wyzwaniem i dlatego zwracam się do was o pomoc. Mój małżonek wpadł na genialny pomysł sprzedaży obecnego naszego domu i przeprowadzki na wieś! Niby wszystko jest fajnie, ale czeka mnie również przeniesienie ogrodu! W chwili obecnej mam na tarasie około 200 doniczek z hostami. Problem jest tego rodzaju, że nie wiem co z nimi zrobić na zimę. Przeczytałam cały ten wątek i niby wszystko wiem, ale dalej mam wątpliwości. Nie mogę ich na razie przewieźć w nowe miejsce. Mam tylko trzy powierzchnie, gdzie te doniczki mogą pozostać: zadaszony taras, piwnica lub nieogrzewany budynek. Nie wiem na co się zdecydować. Błagam, niech ktoś coś wymyśli. Ponieważ to co mam w tej chwili to tylko odsetek całości. Przeliczyłam, że dojdę z całą pewnością do kilkuset doniczek.


Jeśli masz suchą piwnicę i bez ogrzewana, to może być dobre miejsce na przechowywanie. Budynek nieogrzewany też nie jest zły, ja kiedyś tak przechowywałam, tylko doniczki ustawiałam na styropianie.
akwarela 10:44, 19 lip 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
ziele napisał(a)

Najlepiej byłoby zadołować je w donicach w ziemi. Tak zrobiłam w poprzednim sezonie (chciałam przechować hosty z donicy przed domem).
Nie masz do dyspozycji kilku metrów kwadratowych ziemi?


Gdyby nie było ich tak dużo pewnie pomyślałabym o zadołowaniu. Myślę jednak, że nie dam rady zakopać kilkuset doniczek. Zostałam zmuszona do podzielenia swoich host. niektóre z nich były tak duże, że nie było możliwości posadzenia ich w donicach w całości.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
akwarela 11:16, 19 lip 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
andzia napisał(a)


Jeśli masz suchą piwnicę i bez ogrzewana, to może być dobre miejsce na przechowywanie. Budynek nieogrzewany też nie jest zły, ja kiedyś tak przechowywałam, tylko doniczki ustawiałam na styropianie.


Tak właśnie zrobię. Zastanawiam się tylko co z podlewaniem? Czy ziemia musi być stale wilgotna. Bardziej boję się, że tak zimowane hosty mi pogniją niż uschną?
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Rojodziejowa 18:08, 19 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8379
Akwarela dziękuję za odpowiedź!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ZbigniewG 15:03, 05 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:33, 11 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900

Stained Glass


?

?


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
malgol 09:22, 12 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kiedy dzielicie swoje hosty? Wiem ,że najlepiej zrobić to wiosną, ale musze przeorganizować rabatę i konieczne jest w związku z tym przeniesienie kilku host. Przy okazji musiałabym je podzielic bo sa juz wieloletnie...nie zaszkodzę im jeśli zrobie to wszystko teraz, albo ew. we wrześniu?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Karol99 09:39, 12 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Moim zdaniem możesz teraz podzielić. Ja ostatnio przesadzałem 10 host i wszystkie się przyjęły.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Marga 10:54, 12 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Hosty mam wprawdzie dopiero od roku, ale uważam że to niesamowicie witalne rośliny. Przyjmują się zawsze świetnie, o każdej porze roku ...nawet z liści (niechcący połamałam przy podziale Wide Brim).
A tutaj maleńkie korzonki (nawet nie kłącza) wrzucone do dołka z boku zamiast do śmieci zeszłej jesieni. Dzieliłam dostaną Royal Standard ...trzeba będzie rozsadzić.

____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies