Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » De Heerlijkheid Ruinerwold - Holandia

Pokaż wątki Pokaż posty

De Heerlijkheid Ruinerwold - Holandia

AgnieszkaW 09:14, 30 paź 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, świetna relacja. Kompostownik i zaplecze ogrodowe - genialny pomysł
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:38, 30 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Pięknie dziękuję Moje zaplecze przy tym to jakaś porażka
Czy mi się wydaje czy Ewka w Pszczelarni ma podobne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:38, 30 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie dziękuję Moje zaplecze przy tym to jakaś porażka
Czy mi się wydaje czy Ewka w Pszczelarni ma podobne


Podobne. Ale daleko mi jeszcze do tylu komór.

Nie da się mieć dużych ogrodów bez jakiegokolwiek zaplecza ogrodowego. Jeżeli jeszcze dodatkowo ktoś samodzielnie sieje, pikuje, wysadza to musi mieć jakiś warsztat pracy.

Dla mnie najważniejsze są właśnie te komory (nie muszą być komory, może być plac zwykły obsadzony krzakami lub żywopłotem) i stoły do rozsad, żeby się nie schylać. Inspekt, jakaś szopka. To jakby podstawa.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 11:14, 30 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Lubię takie ogrody, z podziałami, tajemniczymi ścieżkami i morzem bylin. Pięknie.

Nad zapleczem pracuję ciężko, w przyszłych sezonach czas pomyśleć nad stołem...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 11:58, 30 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Piękny ogród. Lubię ścieżki i przejścia w ogrodach
Swietna relacja Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 19:49, 30 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się bardzo podoba kolorystyka, bladoróżowo-fioletowa, z kłosami rozplenic orientalnych, językami prosa chyba. Ocynki są, kule są wielkie, to co lubię.
Dziękuję Pokazuj co masz jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:44, 30 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Pszczelarnia napisał(a)


Podobne. Ale daleko mi jeszcze do tylu komór.

Nie da się mieć dużych ogrodów bez jakiegokolwiek zaplecza ogrodowego. Jeżeli jeszcze dodatkowo ktoś samodzielnie sieje, pikuje, wysadza to musi mieć jakiś warsztat pracy.

Dla mnie najważniejsze są właśnie te komory (nie muszą być komory, może być plac zwykły obsadzony krzakami lub żywopłotem) i stoły do rozsad, żeby się nie schylać. Inspekt, jakaś szopka. To jakby podstawa.


Czyli to nad czym obecnie intensywnie myślę i pracuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierika 22:16, 30 paź 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
To taki "mój" ogród, po mojemu zagospodarowany, w mojej kolorystyce, urzekł mnie zbiornik wodny, dawno chodzi mi po głowie ten typ ale pierwszy raz widzę takie brzegi, rewelacja, no i Aldonę wreszcie widzę, hehe.
____________________
EwaSierika
Gruszka_na_w... 19:14, 31 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
W sumie niewielki ogród, a bardzo zgrabnie udało się im zaplanować przestrzeń. Świetny jest ten zbiornik wodny i wybrukowane placyki. Pomysłowo rozwiązali problem zbierania liści nie muszą ganiać z taczkami, czy wiadrami.
Widzę, że wpadły Ci w oko te kaczki. zadebiutują u Ciebie?
Dziękuję za relację- jak zwykle była to miła lektura.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
laurowisnia 08:54, 08 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
I ja dziękuję, jak zasugerowałaś na równi podziwiałam ogród z pięknie skomponowanymi rabatami wokół stawu, jak i jego odpowiednio zaplanowane zaplecze.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies