Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Hotel dla owadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Hotel dla owadów

Gardenarium 19:12, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anda napisał(a)
Danusiu, ciesze sie, ze podalas link do artykulu. Szukalam hasla "hotele dla owadow". Temat nie jest nowy, ale ciagle aktualny. Zbierane sa coraz to nowe doswiadczenia w tym temacie. Watku nie znalazlam. Tutaj, jesli pozwolisz, bedzie mozna dzielic sie swoimi doswiadczeniami i byc moze pokazywac wlasnej roboty hotele lub instrukcje jak je zrobic.


Przykładów jest mnóstwo na Ogrodowisku, co jakiś czas widziałam śliczne budowle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 19:14, 13 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Danusiu, szkoda, ze nie prowadzicie juz ich sprzedazy. Sama wiesz, ze nie wszystkie domki, ktore mozna kupic, sa odpowiednie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 21:30, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Taki 'domek' widziałam w ogródkach działkowych w Genewie, miał dużo ponad 2,5m
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 23:16, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie prowadzimy, bo nie ma czasu produkować Mamy ważniejsze zadania na zimę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 17:46, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Przy kupnie mojego pierwszego hotelu dla owadów niestety popełniłam błędy i wybrałam model zawierający bezsensowne dla owadów kwatery.

https://www.pinterest.de/pin/452048881333977557/

Puste galazki bambusowe powinny byc ustawione pionowo, a nie poziomo. W naturze tez tak wystepuja i sa wtedy chetniej zasiedlane przez owady.

Szyszki i kora sa rowniez całkowicie ignorowane przez owady.

Kwatera dla motyli to juz kompletna pomylka. Jedynie 6 rodzajow zimuje jako motyl i wtedy przewaznie w szopkach, pustych pniach lub ukryte pod dachami domow, a reszta, czyli 180 rodzajów jako poczwarka.

Poza tym wloty sa pelne drzazg, przez co niebezpiecznie rania skrzydelka. Te musze wypilowac, wtedy beda przydatne.



Przydatne okazały się tylko dwie kwatery



Drugi kupiony przeze mnie model wybrany był już bardziej świadomie.



Do tej pory zasiedlone zostały tylko te najmniejsze rureczki.




Tak więc błędów można popełnić mnóstwo.

Fajnie by było, gdybyście podzielili się swoimi doświadczeniami z hotelami/domkami dla owadów.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jana 19:09, 24 lut 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
chętnie skorzystam z uwag bo mam w planach zrobić taki hotel....i faktycznie obawiam się, że te kupne niekoniecznie będą dobre
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Anda 17:57, 28 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Jana napisał(a)
chętnie skorzystam z uwag bo mam w planach zrobić taki hotel....i faktycznie obawiam się, że te kupne niekoniecznie będą dobre


Trzymam kciuki żeby się udało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Adison 22:29, 04 maj 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
A co sądzicie o takim domku?

https://pl.pinterest.com/pin/367043438366277748/

Zostało mi klika palet w ogrodzie i chciałam stworzyć taką konstrukcje.

Muszę jeszcze poczytać czym dokładnie uzupełnić, i co w ogóle znajdę
____________________
Zmienny ogród Ady
Anda 13:31, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Adison napisał(a)
A co sądzicie o takim domku?

https://pl.pinterest.com/pin/367043438366277748/

Zostało mi klika palet w ogrodzie i chciałam stworzyć taką konstrukcje.

Muszę jeszcze poczytać czym dokładnie uzupełnić, i co w ogóle znajdę


Wygląda świetnie. Jeśli sama go będziesz tworzyła, to zdecydujesz, co się nadaje Ważne, żeby drewno nie było z drzew iglastych, tylko liściastych. Powinno być cięte wzdłuż słojów a nie w poprzek. Koleżanka budowała podobny, a w cegły o dużych dziurach wciskała glinę i tam jakieś owady wgryzały się i robiły tunele.

Ja mam jeszcze taki z drewna bukowego, całkowicie zasiedlony
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
seba 18:05, 29 gru 2019

Dołączył: 29 gru 2019
Posty: 1
Hej , witam. Mam pytanie. Właśnie buduję swój apartamentowiec dla owadów i szukam informacji odnośnie siatki zabezpieczającej przed ptakami. Jakiej wielkości powinna być pojedyncza kratka, tak aby zabezpieczyć siedlisko owadów, ale i nie utrudnić im wlotu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies