Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kowal bezskrzydły

Pokaż wątki Pokaż posty

Kowal bezskrzydły

nata 09:17, 19 lis 2018

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 10
Zauważyłam w moim ogrodzie duże ilości kowala bezskrzydłego, nazywanego też tramwajarzem. Osobniki tego gatunku chowają się pod korą, są ukryte w roślinach - np. w ostróżkach i liliowcach. Czy jest się czego obawiać, czy raczej niegroźne? Dawniej widziałam ich siedlisko w jednym miejscu, teraz podczas porządkowania grządek przed zimą widziałam go w wielu miejscach. Ktoś coś poradzi?
sylwia_slomc... 09:44, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Wydaje się raczej dla ogrodu mało groźny, jest go więcej bo ma mało wrogów w naturalnym środowisku.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 13:11, 25 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Też mam te "stworzenia" i one naprawdę nie są groźne. Lubią ślazy i malwy. Żywią się martwymi częściami roślin. Nie są groźne dla roślin.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies