Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trawy na rabacie żwirowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy na rabacie żwirowej

Puskaogrodni... 18:04, 05 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witam serdecznie.
Tak bardzo zależy mi by w ten obrazek wkomponować ciekawą roślinność.





Już wiem na pewno czego mi trzeba.

Marzy mi się rabata z trawami na żwirze.
Miejsce:





Cała widoczna rabatka do reorganizacji.
Jeśli uda się to chcę zachować zaznaczone roślinki:

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 18:09, 05 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Pomysł jest taki.
Pod płotem szpaler chyba z thuji smaragd, na rabacie kule zimozielone albo żywotniki albo bukszpany- rozmieszczenie raczej nie w liniach tylko nieregularne.
Pomiędzy kulkami trawy ozdobne. Może gdzieś kule żywotników na pniu a wszystko podsypane żwirkiem- dość spore kamyki - coś takiego jak opaska wokół domu.

Będę wdzięczna za każdą poradę i pomysł.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Gardenarium 19:29, 05 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli żywopłot z tui, to jako kule dobrze byłoby posadzić coś w innym kolorze zieleni, bukszpany, nawet z zółtego, albo tuje Golden Globe. Plus cisy - ciemna zieleń. A trawy raczej jeden gatunek miskantów - polecam biały Variegatus - będzie ładnie kontrastował i rozjaśniał zakątek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Puskaogrodni... 19:44, 05 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dziękuję Pani Danusiu.
Przepiękny ten miskant

A jeśli użyję żółtych kulek to czy uda się wkomponować także miskanta Zebrinusa- mam kilka pięknych?
Oczywiście jeśli ma się zrobić bałagan to jestem skłonna z nich zrezygnować.

A jak Pani widzi możliwość wkomponowania nowych nasadzeń z pozostawionymi wskazanymi roślinami?



Chodzi o iglaki, Konikę oraz czerwonego berberysa.- chyba będzie ciężko? Ja mam ogromny problem z doborem kolorystyki.

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Gardenarium 09:58, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Puskaogrodniczka napisał(a)
....

A jeśli użyję żółtych kulek to czy uda się wkomponować także miskanta Zebrinusa- mam kilka pięknych?
Oczywiście jeśli ma się zrobić bałagan to jestem skłonna z nich zrezygnować.

A jak Pani widzi możliwość wkomponowania nowych nasadzeń z pozostawionymi wskazanymi roślinami?



Chodzi o iglaki, Konikę oraz czerwonego berberysa.- chyba będzie ciężko? Ja mam ogromny problem z doborem kolorystyki.



Mówimy na forum po imieniu

Conica jest dobra, tuje kuliste też, trzeba je tylko przyciąć w ładniejsze kulki, bo potem w starszym wieku już nic sie nie da z nich zrobić (ekspertem od cięcia tui w kule jest Richie
Richie napisał(a)

Czym Rysiu tniesz? i "na oko" czy masz jakiś szablon? Bo kule są idealnie okrągłe.


Nie mam szablonów tylko "na oko" a tnę nożycami ,fotki poniżej...





http://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie?page=1)

To na pewno można wykorzystać i Zebrinusy także. Kosodrzewina też pewnie może zostać. Od narożnego drzewa w stronę istniejącego Zebrinusa można poprowadzić same Zebrinusy. Zamiast oczka zrobić wielki głaz przewiercony lub wielką kulę, zakomponować z przodu żurawki, cyprysiki groszkowe "Filifera Aurea" - ożywią. Czarny Ophiopogon i wysypać to kamyczkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Puskaogrodni... 14:32, 09 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dziękuję Danusiu!
Pomalutku zaczynam to wszystko widzieć i dojrzewam, wolno ale dojrzewam do zmian....
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 09:15, 15 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Danusiu.
Zamieszczam powiększone zdjęcie roślin , które planuję pozostawić na rabacie, a które z uwagi na kiepskie zdjęcie poglądowe zostały zidentyfikowane jako thuje do przycięcia w kule.

To dwa iglaki- ale jakie?:

- widoczna jako pierwsza kulka:


- widoczny za nią krzak bez wyraźnego kształtu:



Czy te rośliny można także formować?
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
magja_ 09:30, 15 wrz 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Wydaje mi się że ten drugi to świerk Nidiformis. Świerki dobrze znoszą przycinanie - ale z tego ładnej kulki chyba nie da się zrobić bo on rośnie z takim wgłębieniem pośrodku - dlatego nazywany jest gniazdowym. Bardzo piękny okaz.

Pierwszemu gałązki chyba sterczą ku górze - nie mam pomysłu co to za odmiana, ale ten bardziej nadaje się do formowania w kulę.
____________________
Puskaogrodni... 10:01, 15 wrz 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dziękuję za info.
Ale na cięcie to już chyba za późno?
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Sebek 22:29, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nom
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies