Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jarmuż

Pokaż wątki Pokaż posty

Jarmuż

Gardenarium 16:37, 19 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:40, 19 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I jeszcze inna wersja kolorystyczna




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:46, 19 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Idąc za ciosem pokazuję, jak jarmuż jest wspaniały jako ozdoba i jedzenie. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Nie musi być w warzywniku.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
UrszulaB 18:55, 19 sty 2019


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Zachwycające! Bardzo dziekuje za tak obszerne podzielenie sie swoim doswiadczeniem. Rabaty kapitalne!Jest Pani Wspaniala!
Przemysle. Moze i ja sprobuje posadzic jarmuż na rabatach kwiatowych... a nie w skrzyni warzywnej. Ale czy mi sie uchowa?.. hmmm
sylwia_slomc... 22:38, 19 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Próba nie strzelba, próbuj, uda sie lub nie jak sie uda będziesz miała go pod ręką , a jak nie nic nie tracisz prócz nasion i pracy nad nimi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joanna___ 21:03, 22 sty 2019

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ja też się napaliłam na jarmuż.Wysiałam w zeszłym sezonie.Siałam właściwie gdzie popadnie (z braku miejsca).Siewki przerywałam i wyrywała,bo nie myślałam,że wszystko skiełkuje.No i sobie rósł i rósł.Cieszyłam się do momentu gdy wszystko co lata składało na nim jaja.Widziałam mączliki w ilości hurtowej,motyle,mszyce itd.Po prostu cały się lepił i ruszał od larw.Nic nie pojadłam ale trzymam już tylko kilka sztuk,bo jestem ciekawa co będzie po zimie.Raczej go wyrwę.Zostanę przy pietruszce do rosołu
____________________
roziii 15:32, 12 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Jestem zachwycona! U mnie będzie wygrodzony warzywnik, ale chyba i tak skuszę się na posadzenie go między kwiatkami. Jak sama Danusia pisze ma większe szanse na przetrwanie w gąszczu.
____________________
Roz
Nasturcja 19:42, 09 kwi 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 19
Gardenarium napisał(a)






Cudne te kosze z siatki.A gdzie można takie kupić? Jarmuż na rabatach ślicznie wygląda.Może i ja spróbuję bo tak to gąsienice we warzywniku mi go zjadły.
Gardenarium 09:30, 17 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nie ma w sklepie, wyszukałam na starociach w Niemczech.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 18:13, 22 gru 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Joanna___ napisał(a)
Ja też się napaliłam na jarmuż.Wysiałam w zeszłym sezonie.Siałam właściwie gdzie popadnie (z braku miejsca).Siewki przerywałam i wyrywała,bo nie myślałam,że wszystko skiełkuje.No i sobie rósł i rósł.Cieszyłam się do momentu gdy wszystko co lata składało na nim jaja.Widziałam mączliki w ilości hurtowej,motyle,mszyce itd.Po prostu cały się lepił i ruszał od larw.Nic nie pojadłam ale trzymam już tylko kilka sztuk,bo jestem ciekawa co będzie po zimie.Raczej go wyrwę.Zostanę przy pietruszce do rosołu


U mnie też jarmuż rośnie, fioletowy i zielony. Jeśli chodzi o mączliki, to u mnie siedzą na jarmużu do późnej jesieni, ale za to teraz...ich nie ma, a jarmuż smakuje właśnie o tej porze najlepiej
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies