Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jarmuż

Pokaż wątki Pokaż posty

Jarmuż

zabaewa 17:14, 04 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Od kilku lat mam jarmuż. Zwłaszcza ten toskański jest zjawiskowy. Drugi rok przeżywa zimę. Zimą lubię go smażyć z jajkami A robactwo i gąsienice ? No cóż... bywają...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
brzydula 13:10, 17 kwi 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
AgnieszkaW napisał(a)


U mnie też jarmuż rośnie, fioletowy i zielony. Jeśli chodzi o mączliki, to u mnie siedzą na jarmużu do późnej jesieni, ale za to teraz...ich nie ma, a jarmuż smakuje właśnie o tej porze najlepiej

brzydula 13:15, 17 kwi 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Potwierdzam dzisiaj właśnie zjedliśmy ostatnie sztuki które to wysiane były w ubiegłym roku, całą zimę go miałam do tego stopnia że obecnie detoks od jarmużu heheh. Ja planuje wysiać w tym roku później może w czerwcu, jak nacieszę się innymi warzywami przed mączlikami. Ze swojej strony polecam jednak przetrwać z jarmużem do zimy po im później tym niej mączlików i super uczucie jak się zrywa okryte śniegiem warzywa ze swojej działki.
Wwwiola 13:23, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 kwi 2021
Posty: 2
Jarmuż ma jeszcze jedną zaletę, o której chyba tutaj nie było, pozostawiony na zimę, wiosną kwitnie przyciągając pszczoły. Jarmuż sadzę od kilku lat, kilka sadzonek kupionych wiosną, zawsze zostawiam żeby zakwitł. W tym roku niestety nie przezimował.

Kolejny plus to można go wykorzystać do zwabienia ślimaków, położyć liście (stare, brzydkie) przy rabacie, po nocy ślimaki można zebrać.
dronek20 09:47, 08 sie 2022

Dołączył: 08 sie 2022
Posty: 1
Żeby się uchronić przed szkodnikami to najlepiej sadzić jarmuż obok pomidorków. Ja się kierowałam tym poradnikiem https://budujemysami.pl/jarmuz-uprawa-sadzenie-wysiew-hodowla/ Jak na razie się sprawdza, zobaczymy co będzie za rok.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies