Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenie kilku drzew na dzialce przed budowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenie kilku drzew na dzialce przed budowa

sputnik1111 23:17, 17 lut 2019

Dołączył: 17 lut 2019
Posty: 1
Witam. Posiadam dzialke 820m na ktorej za 5 lat chcialbym postawic dom. Czy ma sens posadzenie kilku drzew wzdluz plotu z sasiadami gdzie dom bedzie najbardziej oddalony od plotu oraz gdzie bedzie ogrod? Chcialbym wykorzystac ten czas naby drzewa juz rosly. Co byscie radzili?
Gardenarium 07:58, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma sensu, lepiej odłóż kasę do skarbonki i kup już po budowie większe drzewa od razu i posadź je na już ukształtowanej i odchwaszczonej działce i będziesz od razu o nie dbał. To się opłaci. Inaczej kasa wydana przepadnie

Dlaczego nie opłaci się sadzić przed- lub w trakcie budowy?

- budowlańcy mają w nosie Twoje drzewa i będę po pierwsze : sikać na nie jesli nie będzie toitoja.
- zniszczą drzewa
- będziesz musiał jeździć podlewać, odchwaszczać bo zarosną chwastami
- mogą potem okazać się, że rosną na niewłaściwym poziomie i zostaną im zasypane bryły
- trzeba o nich myśleć i uważać podczas budowy
- hdsy przywożące materiały budowlane nie zważają na drzewa
- z reguły wszystkie materiały budowlane są składowane po obrzeżach, czyli drzewa będą przeszkadzały
Tak z grubsza powody, dla których należy z tym poczekać.

Doświadczenie moje? w budowie? Obecnie prowadzę już 3 inwestycję związaną z budową domu i wierz mi, wiem o czym mówię, poza tym od ponad 25 lat realizuję ogrody klientów i wiem coś o tym.

Jest czas na budowę i jest czas na ogród. Na pewno po budowie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karlos 15:56, 18 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Szefowa ma rację w tym konkretnym przypadku, "szkoda prądu" za małą działka. Co najwyżej można posadzić żywopłot, pod warunkiem możliwości doglądania.

Ale włożę kij w mrowisko i będę polemizował z cyt "Jest czas na budowę i jest czas na ogród. Na pewno po budowie." Wszystko zależy od wielkości działki i ogarnięcia inwestora.

Ja dostałem pozwolenie na budowę jesienią 2016 i do zimy udało mi się działkę ogrodzić (z 3 stron na gotowo, frontowe z siatki leśnej) i zrobić fundamenty (niech postoją przez zimę). Na wiosnę 2017 ruszyłem z ogrodem i budową jednocześnie Działka 18arów, więc budowlańcy dostali 15m podjazdu przed domem i po 5 m dookoła domu. Reszta ogród z zakazem wstępu. Zacząłem od żywopłotu z grabu, potem traktory, glebogryzarki itd i poszło a od czerwca cała rodzina spędzała wolny czas w ogrodzie, altance, basenie itd pomimo tego że dom miał dopiero ściany

Marzec 2017


Czerwiec 2017


Lipiec 2017


____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Gardenarium 16:46, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaa tak, oczywiście, że się zgodzę. I kija w mrowisku tu nie ma. Wszystko zależy od ogarnięcia, ale znając życie to to ogarnięcie jest kiepskie i rośliny umierają..

A budowlańcy uciekną jak im czegoś zabronisz, takie czasy, ludzi nie ma, a jak są, to wybierają inwestycje mniej upierdliwe.

Ja też miałam piękny ogród podczas budowy, ale polegało to na tym, że nieustannie po nich sprzątałam, poprawiałam trawnik itd,itp. Ludziom wolę tego zaoszczędzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies