Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szpaler - żywopłot z serbów

Pokaż wątki Pokaż posty

Szpaler - żywopłot z serbów

Lerskaa 08:39, 28 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 4
Witam,
Mam nadzieję, że już powoli wszyscy ogrodnicy budzą się ze snu zimowego i liczę na odpowiedź. Chciałabym zasłonić nieciekawe wysokie widoki na sąsiedniej działce świerkiem serbskim. Czy osiągnę efekt sadząc serby co metr czy 1,20m od siebie i 80 - 100cm od ogrodzenia, nie będę cięła ich z wysokości ewentualnie boki w celu zagęszczenia? Czy będzie ładnie rósł w takiej rozstawie bez cięcia? Glebę mam gliniastą, oczywiście przygotuję wcześniej podłoże. Bardzo proszę poradźcie....
Gardenarium 13:10, 28 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jesteś na czasie, bo już miesiąc temu przywiozłam pierwsze kwiaty do donic I u wszystkich wiele się dzieje, ale tylko dwa ! Twoje posty na forum to troszkę za mało, aby wiedzieć, kto u nas się obudził z zimowego snu. Wszyscy!

Odnośnie odpowiedzi - wszystko zależy jakie kupić egzemplarze świerków, czy były cięte/zagęszczane, czy są luźne i prześwitujące?

Co 120 cm wydaje się dobrą i uniwersalną rozstawą, ale mylisz się co do cięcia tylko pionowego. Należy je także ciąć poziomo, wyrównując wierzchołki, albowiem wtedy będą budować gałązki na górze, a nie będzie pędził patyk w górę do chmur.

Czy będzie ładnie rósł, nie zależy od nas, a od Ciebie wyłącznie, jakie kupisz egzemplarze i jak przygotujesz podłoże plus podlewanie. My nie możemy zagwarantować, że będą dobrze rosły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karlos 15:50, 28 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
No nie wiem czy wszyscy się obudził, bo w kilku tematach zadałem pytania i echooooooo.... Może nikt nie wie
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Lerskaa 18:39, 28 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 4
Zdanie o przebudzeniu ogrodników było prowokacyjne, przyznaję Dziękuję, pani Danusiu, za odpowiedź. Ja też nie śpię - zdążyłam już posadzić 60 smaragdów i trochę namieszać w ogrodowych miejscówkach.
Teraz czas na serby. Wiem,że były cięte tylko wierzchołki, aby zagęścić drzewka. Mają ok. 140 cm. Będę je sadzić w sobotę. Czy teraz w kwietniu można je przycinać pionowo, jeżeli zajdzie potrzeba? Dwa tygodnie, trzy czy od razu po posadzeniu? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich ogrodników w nowym sezonie
Gardenarium 20:37, 28 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy jak wyglądają, bez zobaczenia nawet nie będę ryzykować z poradą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lerskaa 12:52, 01 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 4
Niestety mam problem z wgraniem zdjęć na komputer. Serby przyjechały,podetnę i wyrównam im tylko przewodniki, bo niektóre mają nawet pół metra. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies