Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Winorośl japońska - Vitis coignetiae

Pokaż wątki Pokaż posty

Winorośl japońska - Vitis coignetiae

Gardenarium 13:45, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogłoby to zdac egzamin, ale po co aż tak kombinować. Haczyki lub srubki wkręć i przywiąż dość lużno, pamietając aby za jakiś czas poluzować lub usunąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 11:48, 15 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jesienna odsłona
Dla mnie przebarwiajaca się winorośl japońska nie ma sobie równych!
Spójrzcie sami na fakturę i kolory liści.




zdjęcia pochodzą z wrocławskiego ogrodu botanicznego

Poniżej egzemplarz z wojsławickiego arboretum - poszedł pod niebiosa

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gardenarium 13:21, 15 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowite, piękny kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 16:24, 14 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Moje doświadczenia z ta winoroślą są negatywne, podchodziłem trzy razy bo bardzo mi się podobała i podałem się . Również w tym miejscu gdzie ją widziałem już nie rośnie, może w miejscach z łagodniejszym mikroklimatem
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basiaw 16:45, 14 sty 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Moja winorośl jedną zimę przeżyła, zobaczymy, co będzie w tym roku, bo układ pogodowy nie jest najciekawszy dla roślin.
Jesienią 2011 posadziłam 2 sztuki, jeden egzemplarz rósł całkiem ładnie, wszedł nawet na belki dachowe pergoli a drugi jakoś kiepsko, ma skarlałe międzywęźla, wszystko jakies takie przykurczone, brzydsze liście. Zastanawiam się, czy potrzebuje czasu, czy może roślina jest chora, z jakimś defektem i zamiast czekać , to wymienić ją na coś innego.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:10, 14 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz sprawdzić jego siedlisko, podkopać i podsypać kompostu, przeanalizuj czy nie ma za mało składników pokarmowych i wody. Może tam jest gleba jałowa, a może za mało wody?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 08:25, 06 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Chciałam pokazać moją winorośl posadzoną jesienią 2011. W pierwszym roku nie urosła zbyt wiele a w tym naprawdę pędzi.
Ta druga, o której pisałam w styczniu, nadal dziwnie rośnie, zaczyna od dołu wypuszczać mocne pędy a pierwotny, główny pęd jest jakiś słaby, ma malutkie liście, coś jest nie tak. Dam jej szansę na wyprowadzenie nowego głownego pędu.
Tymczasem ta silniejsza winorośl wygląda tak:

____________________
Nasz mały, zielony świat
waldek727 23:48, 11 kwi 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Za kilka lat moja dwuletnia winorośl japońska (Vitis coignetiae) będzie spełniała rolę ażurowego dachu nad dwoma kompostownikami.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
agnieszka_pl... 16:24, 29 cze 2014

Dołączył: 29 cze 2014
Posty: 1
Czy ktoś z Państwa wie co się dzieje z tą winoroślą. W zeszłym roku zasadziliśmy 8 winorośli w ogrodzie, zimę przetrwały świetnie. Niestety od jakiegoś czasu zaczynają usychać straciliśmy już 4 szt. a teraz 5 widnię.
Co może być powodem - nie widać na niej grzyba, czy też pleśni, ani żadnych szkodników. Dodam, że rośliny były w różnych punktach nasłonecznienia, jedna bardziej na słońcu inne mniej, tak samo nawożone i podlewane.
Proszę o radę
waldek727 22:10, 24 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nie przychodzi mi nic innego do głowy jak niedostateczna ilość tlenu w systemie korzeniowym lub przenawożenie.
Do kolekcji fotek dorzucę swoje pnącze.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies