Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Utkane z marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Utkane z marzeń

Ogrodniczka11 10:06, 25 maj 2019

Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim,

Od jakiegoś czasu posiadam swoje miejsce na ziemi, jednak dopiero od niedawna rozpoczęłam swoją przygodę z ogrodem. Stawiam zatem trochę nieporadne kroki, ale mam nadzieję, że i mnie uda się stworzyć coś fajnego i miłego dla oka. Takie miejsce, w którym będzie przyjemnie usiąść i odpocząć.


Tak wyglądała pergola przy tarasie w zeszłym roku.


A tu odwiedził nas niespodziewany gość

Mam takie pytanie:
Przy samym ogrodzeniu mam pas ziemi o długości ok 30 m i szer 45-60 cm, potem zaczyna się 100-150 cm obniżenie terenu (nieduża skarpa)o nachyleniu ok 30-45 stopni. W wielu pismach poradnikowych o ogrodnictwie napisano, że tam gdzie jest mało miejsca tuje są najlepszym rozwiązaniem. Z tego co wyczytałam to żywopłoty liściaste aby się ładnie prezentowały i jednocześnie zasłaniały posesję od ulicy powinny mieć ok. 100 szer.
Czy są jakieś inne rośliny, które można posadzić zamiast tui aby dość szybko urosły i osłoniły od kurzu oraz niewielkiego hałasu ulicy.

Tak to wygląda (ogrodzenie będzie zaraz za brzozą):
frezja 10:21, 25 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Może coś natchnie do działań

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7817-sloneczna-skarpa
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Nowa12 23:20, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Stroma ta Twoja skarpa. Ja mam mniejszą a i tak nie wiem co z nią zrobić i co na niej posadzić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies