Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 13:00, 20 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
gardenarium napisał(a)
No to daję Ci już sposób - DONICE
Posadź w donicach i ciesz się ulubionymi roślinami jak ja


Tak Danusiu, planuje je w dużych ilościach....czerpie inspiracje z Twojego ogrodu , szczególnie na tarasie podobają mi się Twoje ostrokrzewy w donicach... ja nie mam gdzie przechowywać roślin w okresie zimowym, ale może trzmieliny na pniu by mogły być , albo wiśnie umbraculifera , widziała szczepione na 1,50 m
____________________
ogród magdalenka
noemi 13:03, 20 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
marzena napisał(a)
Witaj Noemi ,
bardzo podoba mi się Twój ogródek, wszystko pięknie wykonane, ze smakiem urządzone
nieraz patrząc na takie w sumie niewielkie przestrzenie, myślę sobie, ze byłoby świetnie mieć taką powierzchnię, urządzić ją tak jak Ty, pięknie i nie 'szarpać się' z 'hektarami'


Cześć Marzenko dziękuję Ci za Twoje słowa wiem co masz na myśli... ale wszystko ma swoje dobre i złe strony...małe ogródki i hektary

____________________
ogród magdalenka
noemi 23:06, 27 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938


Przy wyjściu na taras chciałam posadzić w donicach po obu stronach drzewka , w szkółce widziałam wiśnie umbraculifery szczepione gdzieś na 1.50 czy będą tu pasować ? Doradźcie proszę
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 09:55, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzmieliny w donicach mogą być, z ich zimowaniem na zewnątrz - loteria fantowa, albo przezimują albo nie. Nie ma na to reguły. Takie donicowe uprawy nazywam ekstremalnymi - to dużo pracy a efekty nie zawsze zadowalające, ale można się wyżyć ogrodniczo, jak ktoś lubi. Ja lubię, nawet bardzo.

Wiśnie Umbraculifera pasują tutaj, bo mocna forma, ale niestety skąd wziąć takie donice?
Raczej nie nastawiaj się na uptrawę drzew.
Jakbyś brała coś innego pod uwagę, to polecam Prunus cerasifera "Nigra".
Zobacz jak wygląda podsadzona begoniami, ale równie dobrze, a nawet lepiej będzie z blało obrzeżonym bluszczem i petuniami. A wiosną można zacząć bratkami albo cebulowymi (narcyzki miniaturowe) w bluszczu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:58, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A nie możesz ich wsadzić w gruncie? Masz tam niskie obsadzenia. Dobrze by było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
noemi 10:12, 28 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938

Danusiu dowiem się czy mogę... bo mamy drenaż pod domem... dużo żwiru....ale może by się dało posadzić...pomysł jest fajny...
Prunus cerasifera "Nigra" też są w szkółce, szczepione na ok 1,50m ... tylko właśnie jaka duża by musiała być donica??

____________________
ogród magdalenka
GabiK 10:13, 28 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Danusiu, a ta Nigra przeżyje zimę na tarasie, w takiej niedużej donicy? Czy to kompozycja do chowania?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 10:16, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten ogród na dachu na 5 czy 6 piętrze Przeżyła zimę na zewnątrz, dlatego polecam. Ale moim zdaniem, należy jak największą donicę znaleźć. Jeśli masz możliwości oczywiście.

Co do żwiru, aby tylko wsadzić obok nawet, potem korzenie sobie znajdą miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
noemi 10:29, 28 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
To spróbuje opcję z wsadzeniem do gruntu ... może uda się zrobić im skarpetę z bukszpanu albo z cisa bardzo mi się to podoba
Dziękuje za pomysły Danusiu
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 10:48, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wklejam Twój projekt odwrócony, będzie bardziej czytelny i można porównać z rzeczywistością.






Wiśnię, tylko jedną jakby się udało kupić z małą bryłą, może by weszła po lewej stronie w żurawkach. Tu gdzie magnolia, raczej nie sadź.

Natomiast, tu gdzie są żurawki, możesz na przecięciach się kolorów dać trawy miskanty o księżycowej poświacie, a manowicei Morning Light - 3 szt .




albo Variegatus. będzie o wiele atrakcyjniej i trochę coś wyższego dojdzie. No i świeży kolor wśród kolorowych żurawek.



Na brzegu czerwonej żurawki, co nie ma wsadzonej żółtej, posadź coś białego, albo hosty "Fire & Ice - malutkie, albo Carex Variegatus czy Evergold. Będzie się pięknie odcinało. Tu jest Patriot, ona za duża będzie, ale pokazuję kolor.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies