Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 20:54, 29 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Mam też pytanie, czy czyścić żurawki ze starych liści, nie widać ich , ale nie wiem co jest dobre dla roślinki A wygląda to tak:
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 21:27, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawy wyglądają bajecznie (też kupiłam Cabaret), ale czy troszkę są nie za blisko siebie, bo to duża trawa. Posadź najwyżej za jakiś czas przesadzisz

Żurawki trzeba poczyścić, tnij listki sekatorkiem, bo jak chwycisz za kilka naraz, może się urwać cała żurawka. Tak mi się stało kilka razy,

Oczywiście, to co widać, nie ma chyba sensu grzebać aż tak dokładnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:30, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Za żółtą żurawką może wykroić trochę trawnika i też coś wymyślić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:59, 29 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie rozrośnięte te żurawki

A liście obetnij tylko te widoczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 21:59, 29 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Danusiu mam poprawiony projekt tej części ... tam mamy przejście na ścieżkę, którą nikt nie chodzi i nie jest zagospodarowana przez nikogo. Mamy pomysł , żeby to wykorzystać albo na mały damek z narzędziami albo na drewutnie , żeby móc sezonować drewno do kominka, bo ciężko jest kupić uczciwie sezonowane drewno...dlatego nie chciałam tam sadzić roślin tak jak było w pierwszej wersji ...chce poczekać na wiosnę i coś zrobić w tym kącie... tylko raczej nie będę sadzić drzewa bo u nas kiepsko rosną przez bardzo wysoki poziom wód gruntowych, wiem , że to powinno być coś wysokiego ... ciekawe czy by mógł to być krzak wielki hortensji jak u Ciebie i Ani??
Tylko czy kontynuować szpaler z thuj pod płotem? Musi być też awaryjnie dostęp do studni...
masz może jakiś pomysł?


____________________
ogród magdalenka
Sebek 22:00, 29 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusiu - tu jest projekt - jest tam drzewo jakieś

[/
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 22:02, 29 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Sebek napisał(a)
Pięknie rozrośnięte te żurawki

A liście obetnij tylko te widoczne


Widoczne obcięłam z obsidan, a te lime marmalady to właśnie nie widać i nie wiedziałam czy to jakoś im szkodzi
____________________
ogród magdalenka
Sebek 22:10, 29 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie też takie są - i nie obcinam wszystkich.
Raczej po zimie będzie większość do obcięcia to wtedy to zrobię
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 22:23, 29 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Pooglądam je jeszcze... boje się żeby grzyba nie dostały, bo mokre są strasznie, dzisiaj trochę słonka było , ale nie wysuszyły się ...
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 22:25, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A, odnośnie lewego rogu. Nie wiem o tych planach, więc póki co trzeba czekać na domek.
Hortensja wielka jak najbardziej popieram
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies