Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Karczownik

Pokaż wątki Pokaż posty

Karczownik

Adela 16:56, 26 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Przypuszczalnie mam tego osobnika w ogrodzie.
Pierwsze ślady jego bytowania zauważyłam późną jesienią. Przypuszczałam raczej, że są to kopczyki kreta.
Gdy tego lata padły dwa drzewka owocowe: czereśnia i jabłoń - oba drzewa miały mocno zgryzione korzenie, szukałam informacji w internecie. Wszystko wskazuje na to, że zamieszkał karczownik ziemnowodny.

Czy ktoś ma doświadczenie i poradzi, jak skutecznie zwalczyć tego gryzonia?

Czereśnia


Korzeń jabłonki


Teraz kopie pod winoroślą i penetruje warzywnik:
____________________
Ela - Moja ostoja
zanus4 15:02, 29 lis 2020

Dołączył: 19 sty 2020
Posty: 5
Witam,
chyba i u nas zadomowił się karczownik. Najpierw podejrzewaliśmy, że to nornice Później Krety a teraz że to jednak karczownik. Żadne trutki dostępne w sklepach ogrodniczych nie działają. Wydaje nam się że je zjada i żyje sobie dalej. W zastawiane pułapki nic nie złapaliśmy. Znajdujemy je na powierzchni przy kopcach ostatnio doszło do tego że w miejscu gdzie ukrywaliśmy trutki jakby od góry kopał i je szukał...nie w tunelu w którym je starannie wcześniej ułożyliśmy. Czyżby to inne stworzenie dobierało się do naszych trutek??? ‍♀️‍♀️
Z ciekawości zastawiłam pułapkę na mysz przy altanie, trutka zjedzona (papier zostawiony) a gagatka nie widać
Najbardziej mi szkoda clematisow które sobie pożarł
Będę wdzięczna za podpowiedź jak się tego upiora pozbyć. Dodam, że to działka rekreacyjna nad jeziorem, nie jesteśmy tam codziennie
zanus4 15:09, 29 lis 2020

Dołączył: 19 sty 2020
Posty: 5
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies