Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Fenny Graf

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Fenny Graf

Anda 22:52, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
W poszukiwaniu warzywnika wchodzę na ścieżkę, które prowadzi mnie jednak prosto do przedogródka.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:54, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Oglądam rabaty przy domu i stodole i w końcu znajduję warzywnik. I znów ten cudowny fenkuł.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:56, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 23:00, 17 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa serdecznie dziękuję Ci za zdjęcia. Wczoraj oglądałem ten ogród z perspektywy Pszczółki i nie mogłem się w nim odnaleźć a Ty tak ładnie wszystko opisałaś gdzie się co znajduje.

Powiem tak, ogród pod względem nasadzeń mnie nie zachwyca, monotematycznie a przede wszystkim brakuje mi kolorów. Pewnie taki był zamysł projektantki bo jak czytałem ogród miał być w stylu nowoczesnym choć dla mnie jest eklektyczny.

Zachwycony jestem natomiast pokojami ogrodowymi, podziałem przestrzeni, tym że nie mamy wszystkiego podanego jak na tacy, w zasięgu wzroku, ogród trzeba poznawać.

Ilość donic mnie zachwyca a jednocześnie przeraża. Wszystkie utrzymane w podobnym stylu, masywne i bardzo ładne ale podlewanie ich tak rozrzuconych po całej działce musi być nie lada wyzwaniem by nie powiedzieć koszmarem.

O meblach nic nie wspomnę bo jest ich tu sporo a ja uwielbiam taki styl wiec jestem nimi czarowany.

Ewa powiedz mi proszę czy te postumenty na których stoją misy m.im przed wejściem do ogrodu to tak sprytnie zaadaptowane wysokie donice czy poprostu postumenty ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 23:00, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Odkrywam kolejną ścieżkę, która prowadzi mnie do zewnętrznej strony pierwszego stawu.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 23:02, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Na koniec siadam i kontempluję widok, i żegnam się z tym pięknym i przemyślanie skomponowanym ogrodem.



Koniec.

Jeśli chcecie zobaczyć te fotki w trochę większym rozmiarze to zapraszam
http://www.gartenfotoart.de/albums/garten-fenna-graf/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 23:11, 17 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gardener27 napisał(a)
Ewa serdecznie dziękuję Ci za zdjęcia. Wczoraj oglądałem ten ogród z perspektywy Pszczółki i nie mogłem się w nim odnaleźć a Ty tak ładnie wszystko opisałaś gdzie się co znajduje.

Powiem tak, ogród pod względem nasadzeń mnie nie zachwyca, monotematycznie a przede wszystkim brakuje mi kolorów. Pewnie taki był zamysł projektantki bo jak czytałem ogród miał być w stylu nowoczesnym choć dla mnie jest eklektyczny.

Zachwycony jestem natomiast pokojami ogrodowymi, podziałem przestrzeni, tym że nie mamy wszystkiego podanego jak na tacy, w zasięgu wzroku, ogród trzeba poznawać.

Ilość donic mnie zachwyca a jednocześnie przeraża. Wszystkie utrzymane w podobnym stylu, masywne i bardzo ładne ale podlewanie ich tak rozrzuconych po całej działce musi być nie lada wyzwaniem by nie powiedzieć koszmarem.

O meblach nic nie wspomnę bo jest ich tu sporo a ja uwielbiam taki styl wiec jestem nimi czarowany.

Ewa powiedz mi proszę czy te postumenty na których stoją misy m.im przed wejściem do ogrodu to tak sprytnie zaadaptowane wysokie donice czy poprostu postumenty ?


Przemku, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Byłam tak oszołomiona tym ogrodem, a mieliśmy tam tylko 2 godziny czasu, że nie przyglądałam się niestety szczegółom.

Nasadzenia były mało spektakularne, ale dobrze skomponowane wg mnie, harmonijne. Widać, że właścicielce zależy na pięknym ogrodzie, a nie rarytasowych roślinach.
Podlewanie donic koszmarem chyba nie jest, bo wszędzie jest dojście do wody a właścicielce podlewanie nawet sprawia przyjemność
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 08:21, 18 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119

Anda napisał(a)
W poszukiwaniu warzywnika wchodzę na ścieżkę, które prowadzi mnie jednak prosto do przedogródka.




czy wiesz co rośnie pod tym samotnym drzewem? raczej nie jest to tylko ziemia przeorana?


W porównaniu do zdjęć Pszczółki to Twoje zdjęcia inny ogród pokazują

Jak ważne jest osobiste odczucie

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 10:58, 18 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)
(...)

Ewa powiedz mi proszę czy te postumenty na których stoją misy m.im przed wejściem do ogrodu to tak sprytnie zaadaptowane wysokie donice czy poprostu postumenty ?


Jako też Ewa mogę odpowiedzieć

To są postumenty, Przemku. Można kupić gotowce (one są z włókna szklanego ale jakby betonowe, stabilne bardzo).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:04, 18 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)




czy wiesz co rośnie pod tym samotnym drzewem? raczej nie jest to tylko ziemia przeorana?


W porównaniu do zdjęć Pszczółki to Twoje zdjęcia inny ogród pokazują

Jak ważne jest osobiste odczucie



Ewa - Anda pokazała ten ogród w bardzo logicznym spacerowym układzie. Ta ilość donic troszkę odciągała moją uwagę od podziwiania zieleni w gruncie.

Pod tym drzewem dookoła pola kukurydzy. Wielkie pola monokultury rolniczej.

Kiedyś była droga między tym gospodarstwem rolnym a domem Fenny (to był dawniej budynek sędziostwa - Freirichterei, spotyka się i u nas na Ziemi Kłodzkiej), teraz zarośnięta drzewami i niepotrzebna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies