Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja też mam bałagan....

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też mam bałagan....

bukszpanowo 11:19, 19 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
GabiK napisał(a)
Iwonko, a te inne miskanty na zdjęciu to jakie? Malepartus, czy coś innego?

I skąd wiadomo, że już jest czas obcinać? Ma być tuż przed ruszeniem wegetacji, jak to poznać?
Przepraszam, za tyle pytań, ale to mój pierwszy rok z ogródkiem i roślinami. Zima i pielęgnacja wiosną to dla mnie wielka niewiadoma.





Gabik nie wiem jakie to miskanty (może ktoś je zidentyfikuje), jak kupowałam , pan powiedział miskant cukrowy i już , więc nawet nie dopytywałam więcej bo nie wiedział. ale silne , zdrowe, szybko rosną. Już mają troje dzieci

Obcinam jak robię porządki po zimie, jak czas i pogoda pozwoli, tak na "czuja", patrze co trzeba zrobić i robię
____________________
Iwona bukszpanowo
GabiK 11:34, 19 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki Danusiu. Czytam kolejne miesiące na bieżąco. Bardzo pomocne artykuły, pomagają niczego nie przegapić. Chciałam zapytać o tego czuja.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
bukszpanowo 13:11, 19 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, no na czuja, że już można, że w jednym roku na początku np. kwietnia, a w drugim w połowie-------------no na czuja


jak w następnym roku będę obcinać -------dam znać !
____________________
Iwona bukszpanowo
bukszpanowo 13:18, 19 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Dzisiaj może troszkę lata, bo smutno i szaro u mnie......






















____________________
Iwona bukszpanowo
GabiK 09:33, 20 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki. Na ogrodowisku sporo traw, będę podążała za doświadczonymi hodowcami.

Piękne te zdjęcia. Zakochałam się w jeżówkach w trawach jakiś czas temu, u Ciebie też pięknie wyglądają. Same wyglądają łysawo.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
bukszpanowo 11:44, 20 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Danusiu, a czym podsadzić brzozę płaczącą?



____________________
Iwona bukszpanowo
popcorn 12:03, 20 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale u Ciebie pięknie, Iwonko!

oglądałam stare zdjęcia tylko, az do dzisiaj - super masz ogród! I nadal nie wiem gdzie ten balagan
Jak kiedyś pozwolisz, którejś soboty przy okazji wyjazdu do Teściów chętnie sie do Ciebie wproszę obejrzeć te cuda na żywo

pozdrawiam serdecznie,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
bukszpanowo 14:32, 20 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Serdecznie zapraszam
____________________
Iwona bukszpanowo
bukszpanowo 12:28, 21 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112

Dziękuję Karolinko za pochwały, ale dużo pracy przede mną, dobrze, że jeszcze ciepło, bo plan już mi się w głowie układa. Tylko czy sił wystarczy?














____________________
Iwona bukszpanowo
popcorn 12:44, 21 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pogodę mamy piękną, póki można ja też staram się jak najwięcej zrobić.

Tę brzozę płaczącą masz w półcieniu? Coś kolorowego bym tam dała, by rozjaśnić to miejsce. Hortensję jeśli półcień - pięknie kwitnie (nie marznie Ci? okrywasz czy sama sobie radzi?). Ale też ogrodową o różowych kwiatach, mniej chętnie o białych czy limelight (piękną ją masz - ile lat u Ciebie?)
Rozchodniki okazałe jeśli słońce (mogę Ci przywieźć jeśli chciałabyś). Ale ja się nie znam, sama próbuję i to sporo krócej niż Ty..

pozdrawiam serdecznie,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies