Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Zielone ściany

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone ściany

Patt22 16:01, 23 lip 2019

Dołączył: 23 lip 2019
Posty: 3
Witam, piszę prace magisterską na temat zielonych ścian. Mam ogromny problem ze znalezieniem w Polsce miejscowości, w której takie ściany się znajdują. Czy wiecie gdzie w Polsce lub Berlinie można je zobaczyć?
sylwia_slomc... 16:07, 23 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
a to maja być te nowoczesne budowane systemowo, czy po prostu porośnięte pnączami? Bo jak te drugie to Kraków i na Wawelu np są i w wielu dziedzicach kamienic.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 21:41, 23 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
w Gdańsku są, wydaje mi się, że w co najmniej dwóch centrach handlowych, które zresztą dość mocno się tym chwaliły, ale nie wiem czy są to takie ściany, o których piszesz pracę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 08:14, 24 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W Warszawie na Krasickiego (Mokotów) widziałam w zeszłym roku piękną kamienicę cała zielona.

Tylko nie kopiuj tekstu i zdjęć.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/246-ogrodnictwo-w-pionie-czyli-ogrody-wertykalne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patt22 16:42, 26 lip 2019

Dołączył: 23 lip 2019
Posty: 3
Postanowiłam jednak skupić się na Warszawie. Ma to być zarówno nowoczesne budownictwo jak i zwykłe zielone ściany porośnięte pnączami. Znalazłam już zieloną ścianę Uniwersytetu Warszawskiego, biblioteki na Koszykowej, Fundacji an rzecz Nauki Polskiej i ponoć zielona ściana jest też w galerii Mokotów. Potrzebuje jednak więcej przykładów. Ściana na Krasickiego należy właśnie do budynku Fundacji an rzecz Nauki Polskiej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies