Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gosialuk 20:18, 23 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5301
Asia piękne zdjęcia. Zawilec jest bardzo wdzięcznym obiektem do fotek, choć ja tak nie umiem oddać jego uroku. Za to napatrzę się u ciebie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basia_KRK 22:52, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
antracyt napisał(a)
Kusisz tiarellą kojarzy mi się wprawdzie z żurawką, za którą nie przepadam, ale coraz częściej zerkam w szkółkach przyjaźnie w jej stronę.

U mnie tiarella 'Pink Skyrocket' w zeszłym roku była obsypana kwiatami, a w tym roku jakoś marnie Kilka sadzonek w ogóle nie ma kwiatów, kilka ma same kwiaty bez liści (pewnie ślimaki zeżarły), kilka ma dosłownie po jednym kwiatostanie, jakoś tak nie równo rosną, mimo, że wszystkie praktycznie obok siebie..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
tulucy 08:56, 24 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja zrobiłam trzecie podejście do tiarelli. Jak mi nie wyjdzie, to pasuję. Te z pierwszego - zniknęły całkiem, chyba uciekły, bo śladu po nich nie znalazłam nawet Z drugiego - przeżyły, ale marnie się mają, muszę je przesadzić. Te z trzeciego nówki sztuki na razie się aklimatyzują.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 09:04, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Zawilce wielkokwiatowe wiosenne mam i faktycznie, zagarniają przestrzeń . Na frontowej to mnie cieszy ale na rabacie za domem pożarły hakonę, hostę Praying Hands i tawułkę. Muszę je ograniczyć, czekam aż przekwitną i przeniosę trochę pod klona Ginnala na basenową. Niech tam sobie zadarniąją. One dadzą radę w cieniu? Będą kwitły?

A tiarelki u mnie też nierówno - dwie kępy mają ładne liście i kwitną, trzecia puściła zaledwie kilka listków. Ale są urocze, to fakt.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:42, 24 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
No właśnie też ostatnio o Niej myślałam...
Daaaga, na grzędę!!!
Szybciutko


Daga uprzedzała, że ma jakieś zawirowania i będzie rzadziej. Ale rzeczywiście długo jej nie ma...
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 11:14, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
anabuko1 napisał(a)

Pięknie wyglada.
Ja mam jeden mały.
Szybko on się rozrasta ??
Aniu, rozrasta się bez opamiętania Zaczęłam go wyrywać jak chwasty, a on rośnie i rośnie. Byłby dobry do zadarniania

anabuko1 napisał(a)

Cudne kolory wiosny
Wiesz co, na zdjęciach to wygląda jakoś kolorowiej W realu kolorów mi brak. W porównaniu do ub. roku dobre 3-4 tyg. do tyłu, z temperaturą podobnie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:17, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Bardzo ładne portrety, jak zawsze zresztą Kusisz tiarellą kojarzy mi się wprawdzie z żurawką, za którą nie przepadam, ale coraz częściej zerkam w szkółkach przyjaźnie w jej stronę.
Tiarellą zaraziłam się od Zany (Anulka, gdzie jesteś???), mam nadzieję, że podobnie się rozrośnie u mnie. Na razie nie widzę podobieństwa do żurawki w tym nielubianym przeze mnie aspekcie, tzn. nie wypiętrza się i nie domaga się przesadzania, rozsadzania, odmładzania... Uważam, że to spora zaleta
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:21, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ wszystko bujnęło. Dobrze, że się wkluczyłaś ponownie do wirtualnej rzeczywistości. Tęskniłam za fotami księżyca.
Haniu Dziś Pełnia Kwiatowego Księżyca, na dodatek superpełnia - czyli Księżyc jest najbliżej Ziemi. No i jest całkowite zaćmienie Księżyca (!), ale u nas niewidoczne...
Oby tylko chmur nie było...
Za fotami Księżyca tęskniłaś?!? Tylko?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:22, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia81 napisał(a)
Asia, łysol jak zawsze bardzo fotogeniczny Kokoryczka coraz bardziej mnie kusi, no i ta tiarelka, ajć tych chciejstw coraz więcej a miejsca ubywa, no i jak żyć cudne fotki, buziaczki
Monia, kokoryczki i tiarelki śliczne, mają taką delikatną, nienachalną urodę No i kokoryczki potem zanikają, robią miejsce innym...
Fotki dziękują
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:25, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosialuk napisał(a)
Asia piękne zdjęcia. Zawilec jest bardzo wdzięcznym obiektem do fotek, choć ja tak nie umiem oddać jego uroku. Za to napatrzę się u ciebie.
Gosia, dziękuję bardzo
To fajnie, że się podobają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies