Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Pszczelarnia 13:44, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Galgasia, ten swobodny żywy płot sadzisz, gdzie? - 14 i 15?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:50, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, panele miałyby zasłonić siatkę (i to, co za nią ) po usunięciu tego murka z pustaków (pod panelami zrobiłabym niewielką cienistą)


oraz zasłonić w części ten mur graniczny

Mam na myśli takie panele, jakie ma Mrokasia.

Widzę, że w ogóle nie przygotowałam materiałów poglądowych, by ułatwić pracę Ekspertkom - jest mi wstyd. Postaram się możliwie szybko naprawić ten błąd . Znalazłam zdjęcia ze stycznia, kiedy jest łyso - trochę więcej widać

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:52, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tak, Ewuniu, to ta ściana.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 13:55, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Galgasiu , możesz przerzucić foliak i skrzynie pod mur? Mur obsadzić

(zobacz ułatwiającą pomoc: "kratki zielony front").

Nie wprowadzaj jeszcze jednego materiału (panele) . Siatka po całości lepsza. Mury trzeba uszlachetnić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:56, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Tak, Ewuniu, to ta ściana.


To fajnie. Pasuje.

EDIT: bardzo sympatyczny ten ogródek. Widać to w zimie. I jabłonki w zimie mu nic nie ujmują.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 14:05, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Galgasiu , możesz przerzucić foliak i skrzynie pod mur? Mur obsadzić

(zobacz ułatwiającą pomoc: "kratki zielony front").

Nie wprowadzaj jeszcze jednego materiału (panele) . Siatka po całości lepsza. Mury trzeba uszlachetnić.


Ewciu, jak bardzo Cię lubię i cenię - to niestety nie Tak, jak napisałam, wcześniej było tam wysypisko śmieci. Policzyłam - robiąc tych kilka rabat, wywiozłam 10 kontenerów śmieci, gruzu, gliny, chwastów. Wrzuciłam tam masę dobroci, żeby rosło cokolwiek innego niż perz, pokrzywy, mlecz. Nie wyobrażam robienia tego wszystkiego od nowa.
Przy murze granicznym jest kilka powojników. Póki co, były na podporach i obeliskach. Na wiosnę chciałam im dać kolumny z Zielonego Frontu. Może kratka byłaby lepsza...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 14:10, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To mam na myśli (nieudolnie namalowane). Zachowując układ linii zaproponowany przez Makadamię. Mur w warzywniku bardzo się przyda.



Blok skrzyń i tunelu zrównoważy po przekątnej placyk siedziskowy.

A wzrok idzie po strzałce, wtedy tam zrobić w rabacie jakieś łał. A żywopłot swobodny będzie pasował (byle nie był za szeroki).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:13, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Acha, rozumiem. Nie da się przenieść. Ale jak będzie tam rabata, to jak wszystko inne urośnie?


Jednak optowałabym za uszlachetnianiem gleby. Powolutku. Utylizacja wysypiska to trudna rzecz ale jak żyć w ogrodzie z glebą wysypiskową.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kwartet 14:18, 05 lis 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
No to ja jeszcze swoją bombę spuszczę wiadomo papier wiele zniesie tylko nie wiem czy Asia.
Pszczelarnia 14:19, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jest wysypiskowo? To tam postaw kompostowniki. Potem tuneli i skrzynie przy wjeździe. A reszta to rabaty w wplecionym zestawem wypoczynkowym (paleniskowym).


Teraz milknę, żeby inni się wypowiedzieli. Zawsze lepiej rozważyć wszystko z każdej strony.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies