Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:15, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Popołudniu pojadę i popstrykam. Generalnie - trzeba wsadzić jedną nogę, namacać grunt, potem drugą... i jesteś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:22, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915


Zrobiłam. Ale powiedzmy szczerze, mnie samej trudno tam coś dostrzec. Do złudzenia przypomina mi to jakieś ruiny w dżungli... Wszystko zarośnięte.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:25, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:46, 04 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Będę się upierała, że to miejsce ma potencjał. Zajmuje spory kawałek przestrzeni ogrodowej i wygląd tego miejsca ma kluczowe znaczenie dla całości.
Od tego miejsca zaczęłabym organizowanie ogrodu na nowo. Jabłonki wymagają odmłodzenia. Wiosną można przyciąć te konary włażące na kompostownik.
Wykorzystać ciepłe dni jesienią i zimą do wygrabienia zielska. Leszczynę, mimo sentymentów, dobrze byłoby zastąpić czymś innym. Ten wgłębnik ma idealne warunki świetlne i szkoda go na potężny krzaczor. Można tam wykorzystać roślinę miododajną o większych walorach estetycznych.
Asiu, Twoja dusza łaknie ogrodu romantycznego, lekkiego. Idź konsekwentnie za tym głosem.
Pisałaś, że w ogrodzie są bloczki bez zaprawy. Można je wykorzystać do budowy schodków. Stary murek w wersji ekonomicznej obsadzić barwinkiem, tojeścią rozesłaną lub bluszczem. W wersji droższej okleić 2 cm styropianem, zatopić siatkę, otynkować. Można to zrobić samemu.
Na tle trawnika cały ten wgłębnik będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Oczyma wyobraźni już widzę kwitnące jabłonie na pięknym tle.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dorii 18:30, 04 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja też nadal widzę potencjał. Jak skończysz to zmienisz nazwę wątku na ogród z wgłębnikiem

Posprzątać i przyciąć drzewa by w oczy nie wchodziły. Jak posprzątasz to oceniasz czy leszczynę chcesz zostawić.
Murek bym tylko oczyściła i pomalowała np na grafitowo. Trawki na takim tle bosko wyglądają.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
makadamia 18:49, 04 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zgadzam się z dziewczynami: wgłębnik zdecydowanie ma potencjał.
Warunek - jabłonie trzeba tak przyciąć, żeby można było swobodnie pod nimi chodzić.
No i niestety: nie ma się co łudzić, że to będzie łatwa i przyjemna robótka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 21:21, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, jesteście kochane Moje odczucia są ze wszech miar ambiwalentne, ale niczego nie neguję. Trochę się zastanawiam, czy takie stare drzewa dobrze przyjmą drastyczne zabiegi... bo tam jednak spore konary trzeba będzie wyciąć... I czy ja będę umiała to zrobić... I co jeszcze dla mnie wymyślicie...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:27, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
Asia, takie stare drzewa wyglądają rewelacyjnie gdy są zadbane i będą rosły w dobrym towarzystwie. Też kibicuję wgłębnikowi, będzie fajny efekt
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:38, 04 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, jesteście kochane Moje odczucia są ze wszech miar ambiwalentne, ale niczego nie neguję. Trochę się zastanawiam, czy takie stare drzewa dobrze przyjmą drastyczne zabiegi... bo tam jednak spore konary trzeba będzie wyciąć... I czy ja będę umiała to zrobić... I co jeszcze dla mnie wymyślicie...?


W necie jest sporo przepisów na odmładzanie starych drzew, choćby ten

Potrzebna będzie piła lisi ogon- taka lekko zaokrąglona, sekator dwuręczny i zwykły oraz Funaben do zabezpieczenia ran. Cięcie najlepiej zrobić w styczniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dorii 22:27, 04 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czyli szybkie szkolenie bo zaraz trzeba będzie się wziąć do roboty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies