Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

kwartet 17:39, 05 lis 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Lewitują powiadasz ,znaczy zamierzony efekt wyszedł , maria bregon to jest.
deszczowymaj 17:46, 05 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
kwartet napisał(a)
Lewitują powiadasz ,znaczy zamierzony efekt wyszedł , maria bregon to jest.


Dziękuję ..dziękuję
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gruszka_na_w... 17:55, 05 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22181
galgAsia napisał(a)
Ewuniu, wydzielanie od świata zewnętrznego mamy z głowy . Już tłumaczę:

-ściana NE - ta, przy której jest wgłębnik - sąsiaduje ze skarpą, jest tam duża działka o charakterze leśnym. Generalnie - zielona ściana, bez kontaktu z sąsiadami (dom w dole);



Dlatego mi hulała po głowie myśl, żeby warzywnik i kompostowniki przenieść. W części rekreacyjnej zyskujesz wtedy 17 metrową przestrzeń, której nie zakłóca żaden sztuczny element. Dodatkowo masz całościowy widok na piękny żywopłot z boku. Wszystkie inne opcje takiego waloru nie mają.
W tej górnej (na rysunku) połowie ogrodu masz sporo ograniczeń, bo i brama, i wgłębnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ewsyg 19:09, 05 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ależ szykują się zmiany. A gdzie są Edenki ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ania111 19:27, 05 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
makadamia napisał(a)
Narysowałam przekrój tego wgłębnika, ale nie wiem, czy rozjaśnia sytuację


Asiu ,
jestem pod wrażeniem ludzika
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 20:05, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dlatego mi hulała po głowie myśl, żeby warzywnik i kompostowniki przenieść. W części rekreacyjnej zyskujesz wtedy 17 metrową przestrzeń, której nie zakłóca żaden sztuczny element. Dodatkowo masz całościowy widok na piękny żywopłot z boku. Wszystkie inne opcje takiego waloru nie mają.
W tej górnej (na rysunku) połowie ogrodu masz sporo ograniczeń, bo i brama, i wgłębnik.

Taaa… Tylko wtedy tracimy bezpowrotnie to:


a ten widok uwielbiam nad życie . Co więcej, gdzieś musimy te wszystkie rośliny upchać... Wierzaj mi, kochana, nawet gdybym chciała tak zrobić, nic bym nie polepszyła. Żadna leżakownia nie jest tego warta
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 20:05, 05 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18207
galgAsia napisał(a)



Dla mnie to zdjęcie ewidentnie pokazuje, że są dwie opcje:
- albo usunąć leszczynę i zlikwidować tę skarpę po prawej, by wyrównać poziom w całym wgłębniku, bo w obecnie to kompletnie nie wygląda...
- albo usunąć jabłonki i zasypać dziurę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Dorii 20:07, 05 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A nie można tego posadzić tam gdzie planujesz warzywnik. Jakoś tak przemawia do mnie ten poprzestawiany plan.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 20:15, 05 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
I rabata będzie wyglądała jak długa kiszka, a ja będę ją oglądała z boku, bo jej czoło będzie zwrócone do warzywnika i bramy. Do upchania są: 3 drzewa, 3 budleje, 2 hortensje, ok 10 krzaków róż, 10 miskantów, 3 rozplenice, trzmielina oskrzydlona, 4 powojniki, barbula, perowskia i jeszcze tetrylion bylin. No i zza tego wszystkiego raczej nie zobaczymy żywopłotu. Ja tego nie widzę i tutaj żaden okulista nie pomoże , No i cały sezon będzie bez warzywnika, a skrzynie staną na dobrej, wzbogaconej o wszystko ziemi.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 20:17, 05 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18207
galgAsia napisał(a)

....Ja tego nie widzę i tutaj żaden okulista nie pomoże

A Kaszpirowski???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies