Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

noemi 13:37, 11 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
stychaz napisał(a)
Kilka ujęć hortensji

Bombshell - odmiana niższa niż Limka, szybciej zakwita, kwiaty są znacznie większe, jednak u mnie się trochę pokłada







Jaka śliczna ... też ją chcem... kupowałaś przez internet? ... cudnie limki wyglądają w szpalerze ...
... latarenki bardzo klimatyczne... wszystko mi się u Ciebie podoba...

Justynko pomęczę Cie ... pokaż werbenki ... moje posadzone...ale cieszę się z tych co same się wysiały ...

...dziękuję jeszcze raz za śliczne ptaszki ...

____________________
ogród magdalenka
noemi 13:42, 11 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
stychaz napisał(a)
Kilka ujęć hortensji

Bombshell - odmiana niższa niż Limka, szybciej zakwita, kwiaty są znacznie większe, jednak u mnie się trochę pokłada







Jaka śliczna ... też ją chcem... kupowałaś przez internet? ... cudnie limki wyglądają w szpalerze ...
... latarenki bardzo klimatyczne... wszystko mi się u Ciebie podoba...

Justynko pomęczę Cie ... pokaż werbenki ... moje posadzone...ale cieszę się z tych co same się wysiały ...

...dziękuję jeszcze raz za śliczne ptaszki ...

____________________
ogród magdalenka
stychaz 20:11, 11 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ewelinka231281 napisał(a)

Witaj Ewelinko dziękuje za odwiedziny.

Wczoraj robiłam mały rekonesans po ogrodowniczych sklepikach i chyba jesień powolutku się zbliża, wrzosy, dostawy drzew.

Chyba czas osteospermum wymienić na wrzosiki


Witam!
Do wrzosów jakoś się jeszcze nie przekonałam, moi rodzice mają kilka, ale jakieś zabiedzone. Na ogrodowisku widziałam co prawda dużo ładnych kompozycji z wrzosami, ale jeszcze nie wpisałam ich na swoją listę roślinek niezbędnych
Pozdrawiam


Witaj Leno, cieszę się, ze Ci się podoba

Ewelinko ja do wrzosów przekonałam się tylko jako do roślin sezonowych. Raz posadziłam do gruntu i po zimie nie miałam nic.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 20:20, 11 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Marzena2007 napisał(a)
Justynko kompozycje piękne!!!!!
Pokaż jak obsadzisz donice bo szukam inspiracji. Świetnie te hortensję z brązowymi trawkami wyglądają. Co to za trawa.

Zdradź mi koniecznie gdzie te ażurowe lampiony kupiłaś, znakomicie by mi do donicy prasowały


Madżenko, dziękuję bardzo .

Trawki to carex comans bronze form i między hortensjami - carex Buchananni. Brązowych trawek jest bez liku u Stefana ale niestety nie wiem jakie ma odmiany. Za to ilość doniczek z daleka wyglądała imponuj.
Mam tylko nadzieję, że cokolwiek mi z nich przezimuje a jeżeli nie, to i tak w przyszłym roku kupię znowu

Lampiony: biały pękaty - Almi Decor zeszły sezon; malutki szary - Psary (niestety więcej nie mieli); najwyższy - ostatnio kupiony w Home&You, w oryginale był czarny
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 20:32, 11 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
noemi napisał(a)


Jaka śliczna ... też ją chcem... kupowałaś przez internet? ... cudnie limki wyglądają w szpalerze ...
... latarenki bardzo klimatyczne... wszystko mi się u Ciebie podoba...

Justynko pomęczę Cie ... pokaż werbenki ... moje posadzone...ale cieszę się z tych co same się wysiały ...

...dziękuję jeszcze raz za śliczne ptaszki ...



Dziękuję

Tak kupowałam w Future, ale z (bodajrze) 5 sztuk przeżyły tylko dwie, pozostałym rozłaziły się korzenie. Do tej pory nie wiem dlaczego, bo wszystkie "traktowałam" tak samo.

Madziu, werbenki pokarzę jutro jak mi się uda je obfocić. Dodam tylko, ze będą też cisy i miskanty mornign light
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 07:05, 13 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Obiecane zdjęcia. Mam werbeny Madziu jeszcze raz dziękuję, że o mnie pomyślałaś



z miskantami
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 07:10, 13 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
i żurawki...

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 07:14, 13 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
no i znowu zanudzam...

Czy to rzeczywiście nie Limki?

na początku kwiaty są takie



Po ok 2, 3 tygodniach różowieją

____________________
Justyna - Wersja mini mini
Wieloszka 11:23, 13 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Justynko, Twoje nawet różowiejące niby-Limki wyglądają ładnie. Moje są bardziej brązowiejące... Może u mnie za dużo słońca?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
stychaz 13:01, 13 sie 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
U mnie są na słońcu do ok 15:00. Fakt, te które są ukryte gdzieś z tyłu pod innymi gałązkami są białe. Dzisiaj znowu byłam w ZC i dokupiłam jeszcze dwie Limki - mają dopiero pączki. Mam nadzieje, że się nie zawiodę. Muszę przesadzić do przedgródka dwa Bombshelle i wyeksmitować jeden hortensjowy niewypał.

Kupiłam też kilka roślinek do doniczek tarasowych. Czas na wrzosy...


____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies