Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

ana_art 22:03, 27 cze 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa magicznie u Ciebie jak zawsze. Pytałaś u mnie o żółte róże i zasiałaś we mnie ziarnko niepewności. W różach jest linia, nie podlewam z ręki, ale po tym jak spytałaś obserwowałam je bardziej uważnie, pogrzebałam w ziemi i jak były teraz te gigantyczne upały podlałam konewko w korzenie Żółte róże (Graham Thomas, Golden Celebration, The pilgrim też bym zaliczyła do żółciaków) kwitną obficie i byc może dlatego nie widac że dość szybko gubią płatki. Widac to dopiero po usłanym dywanie pod krzakami. Jutro zetne większość przekwitłych i będę czekała na drugie tłoczenie. Niestety w tym roku mam plamistość szczególnie na pilgrim...
Powiedz mi proszę jak wyglądają w tej chwili u Ciebie cynie?
u mnie te które siałam w domu wybujały, jak je posadziłam na rabatę to stoją w miejscu, a już minął miesiąc... wysiałam też do gruntu i te mają akie ładniejsze listki póki co
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Pszczelarnia 22:12, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pytałam jak podlewasz, bo one rosły przy ścianie i jakby w części pod pergolą, tarasem? I pewnie deszcz nie dochodził. A linia włącza się według wilgotności pewnie nie dla tego miejsca?
Bardzo lubię te żółte róże.

Moje cynie ruszyły i już coś z nich będzie (dałam im gnojówki z pokrzyw).
Są takie - zdjęcie na szybko, pierwszy plan. Zrobię lepsze.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ZieloneWrota 23:09, 27 cze 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Cynie i gnojówka , jutro dawka pójdzie pod moje cynki
____________________
Agataod początku
elka_ 23:11, 27 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Pszczelarnia napisał(a)
Potężna 'Lykkefund':




Witaj Ewo! Śliczne róże , może i ja kiedyś spróbuję ich uprawy
Cały ogród wśród wysokich drzew - przepiękny
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Rench 23:34, 27 cze 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)


A wiesz, że są ponoć 3 'Reine des Violettes'? Pogubiłam się.





Śliczna ta twoja

Wygląda na to,że moje nie odpowiada żadnej z trzech opisanych w HELPMEFIND
Widocznie tam gdzie kupiłam, sobie tak opisali sami,bo była fioletowa

Tej białej nie znam.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Madzenka 06:24, 28 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mi sie Reine pomyliła z Rapsody in Blue i zastanwiałam sie dlaczego moja ma inne kwiaty......poczytałam wszystko, obejrzałam , pozachwycałam sie nieokiełznanemu rózami i jestem bardzo zadowlona o poranku

Moja Burgundy zmieni miejscowkę, wyglada jak brudna ścierka. Idzie do cienia a jak nadal nie bedzie ładna to wyleci z ogrodu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
viva 07:38, 28 cze 2016


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Potrzebuję pilnie zidentyfikować taką różę rosnącą w opuszczonym ogrodzie. Ktoś wie?








Ewo, to może być Nevada. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 07:45, 28 cze 2016


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)








Zupełnie nie mam pojęcia gdzie jest to Twoje magiczne miejsce

Czy z drugiej strony pergoli jest R.h. Semiplena?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Anda 08:28, 28 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Pszczelarnia napisał(a)


Ale to są dywagacje o kolorze a nie o pochodzeniu. Na forum niemieckim nikt nie wypowiada się odnośnie powtarzania kwitnienia. Są dywagacje z jakiej szkółki róża i jaki kolor wykazuje. Może nie doczytałam.

A ten kolor, o czym pisze też p. Sołtys, jest zmienny. I ja to zauważyłam. W tym roku róże bardziej są różowe niż fioletowe (nie ma takich upałów). I dlatego zapytałam Renię z RRR, czy jej RdV to naprawdę ona, bo moje w zeszłym roku były bardziej fioletowe a w tym już są bardziej różowe, nasycone.

3 RdV. mam z jednej szkółki a 1 jest z innej szkółki. Są takie same.




Tego linka do forum podałam tylko jako ciekawostkę. Tam próbowano dociec, która ze znajdujących sie w Niemczech w obiegu RdV jest tą originalną różą. O powtarzaniu też piszą - nicht remonterend znaczy nie powtarzająca. Wielu różomaniakow biorących udział w tej dyskusji posadziło parę egzemplarzy RdV z różnych szkółek w swoich ogrodach w celu zauważenia różnic w kolorze kwiatów, liści, kolorze nowych pędów itd. Porównywane są ze sobą opisy tej róży z różnych źródeł historycznych ówczesnych europejskich hodowców i tych, które teraz są do kupienia w szkółkach. Christine Meile opisuje w swojej książce swoją RdV jako hybrydę róży centifolia i galicyjskiej kwitnącą tylko raz.
Jesli w PL w obiegu znajduje sie tylko jeden rodzaj RdV i na dodatek ten powtarzający to tym lepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 10:38, 28 cze 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21906
Ciekawa ta biała róża w dzikim ogrodzie a zbliżenie mojej oglądałaś? bo Ty się chyba będziesz specjalizować w tych białych odmianach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies