Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:18, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Joku napisał(a)
Przycinasz Reine des Violettes po kwitnieniu? Moja właśnie skończyła i zastanawiam się co z nią dalej. Widzę że zaczęła wypuszczać nowe pędy.


Nie. Tylko kwiatostany. Wydaje mi się, że cięcie nie jest konieczne dla ponownego kwitnienia. Ale co 3 lata zdarza mi się ją przyciąć radykalnie do 30 cm.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Iwk4 20:33, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pszczelarnia napisał(a)


To ja ją zmierzę, po prostu.

Ok, też będzie dobrze. Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
Anda 20:57, 27 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33823
Ciekawy kwiat ma ta biała róża. Nie mam jednak pojęcia, co to za jedna. Pachnie? Czy powtarza kwitnienie? Wyglada na dość dużą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 21:03, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Anda napisał(a)


Są jeszcze dwie nawet. Wrzuć na stronie Hmf hasło Reine des Violettes to Ci wyskoczą wszystkie trzy. Jedna z nich to raz kwitnąca róża galicyjska.
Bardzo mi sie ta Twoja róża podoba no i znów moj ogród za mały na taka piękność ech...


Ewo, szukałam, nie znalazłam. Podaj gotowca. Nie ma innej 'Reine des Violettes' od naszej "hybrydowej perpetual" jako krzyżówki róż burbońskich francuskich (gallica) i portlandzkich.

Masz różę 'Jacques Cartier'? Warto. Jest niewielka a wspaniała.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:06, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Anda napisał(a)
Ciekawy kwiat ma ta biała róża. Nie mam jednak pojęcia, co to za jedna. Pachnie? Czy powtarza kwitnienie? Wyglada na dość dużą.


Co do kwitnienia nie wiem. Zdjęcie sprzed 2 tygodni. To musi być jakaś róża z tych wczesnych (Coś jak te Fruehlings....., w górach tak kwitną). Zapachu nie pamiętam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:18, 27 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Pszczelarnia napisał(a)



I jeszcze wiem na pewno, że róża o nazwie 'Burgundy Iceberg' wylatuje z ogrodu (jak jest słońce to więdnie i ją przypala, jak spadnie lekki deszcz to wygląda jak ciemnobrązowy wymięty papier) - chyba jest do niczego (mam ją 3 sezon).




To była jedyna róża, która u mnie wypadła (sadzona wiosną). Chciałam ją zastąpić taka samą. Dzięki Twojej opinii już wiem, ze trzeba poszukać innej.
Piękne masz te róże!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 21:23, 27 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33823
Pszczelarnia napisał(a)


Ewo, szukałam, nie znalazłam. Podaj gotowca. Nie ma innej 'Reine des Violettes' od naszej "hybrydowej perpetual" jako krzyżówki róż burbońskich francuskich (gallica) i portlandzkich.

Masz różę 'Jacques Cartier'? Warto. Jest niewielka a wspaniała.


Zobacz tutaj

http://www.helpmefind.com/rose/plants.php?searchNmTyp=5&searchNm=Reine+des+violettes&rid=1881&sbSearch=SEARCH&tab=1

Ponieważ znasz niemiecki to jeszcze tu możesz poczytać

http://forum.garten-pur.de/index.php/topic,24364.0.html

Jacquesa mam Trochę mocno u mnie chowa kwiaty w liściach. Teraz jednak widzę pare pączków nad liściami, więc mam nadzieję, że je wreszcie zobaczę w całej okazałości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 21:28, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To była jedyna róża, która u mnie wypadła (sadzona wiosną). Chciałam ją zastąpić taka samą. Dzięki Twojej opinii już wiem, ze trzeba poszukać innej.
Piękne masz te róże!


Są też pozytywne opinie o niej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:42, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Anda napisał(a)


Zobacz tutaj

http://www.helpmefind.com/rose/plants.php?searchNmTyp=5&searchNm=Reine+des+violettes&rid=1881&sbSearch=SEARCH&tab=1

Ponieważ znasz niemiecki to jeszcze tu możesz poczytać

http://forum.garten-pur.de/index.php/topic,24364.0.html

(...)


Ale to są dywagacje o kolorze a nie o pochodzeniu. Na forum niemieckim nikt nie wypowiada się odnośnie powtarzania kwitnienia. Są dywagacje z jakiej szkółki róża i jaki kolor wykazuje. Może nie doczytałam.

A ten kolor, o czym pisze też p. Sołtys, jest zmienny. I ja to zauważyłam. W tym roku róże bardziej są różowe niż fioletowe (nie ma takich upałów). I dlatego zapytałam Renię z RRR, czy jej RdV to naprawdę ona, bo moje w zeszłym roku były bardziej fioletowe a w tym już są bardziej różowe, nasycone.

3 RdV. mam z jednej szkółki a 1 jest z innej szkółki. Są takie same.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:53, 27 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
I jedna niewiadoma na razie rozwiązana prusznik blady 'Marie Simon' z 'Angelą'.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies