Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

agniecha973 22:45, 28 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Każdy coś widzi Pszczółko
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
GabiK 23:05, 28 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewo, zaskoczyłaś mnie bukszpanami. Nie czułam ich zapachu do tej pory - muszę sprawdzić.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Elfik 23:27, 28 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Prawdę mówiąc, ja też nie wiem, o co chodzi z tym zapachem (?) bukszpanów.
Ewuniu, a przemyśl to, co Ci Hania radzi - z tymi różanecznikami...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Sebek 23:50, 28 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bukszpany pachną, aczkolwiek mi ten zapach nie przeszkadza - za to zapach kojarzy mi się z Wielkanocą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 01:38, 29 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.mogrodnik.pl/foto_a/arch_f1.jpg może takie schody?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 10:09, 29 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam rysunek.


Problemem jest obecność studni na środku ciągu komunikacyjnego. Bliskość rabaty letniej. Spad tarasu.
Może maksymalnie wyrównać poziomy tarasu i trawnika, niczym nie obsadzać tylko trawą posiać a studnię włączyć do rabaty? Albo odchudzić rabatę, żeby móc obsadzić studnię bukszpanem wokół albo irgami. Ale co z obsadzeniem tarasu? Dodam, że nie ma potrzeby zasłaniania się i ścisłych obsadzeń. Jak zlikwidować efekt wizualny studni (docelowo będzie otynkowana na szaro, pokryta płaskim dachem z łupka z lekkim spadem).

Na spadzie nie mogą rosnąc RH i azalie, chyba? Jałowce to mocny akcent. Są posadzone 3 Bonici i 1 Aspiryn na rogu w okręgu - na szybko.(???)

Studnia wygląda teraz tak a za studnią tak (kamienie i żwir zostały już uprzątnięte).


Druga strona tarasu tam gdzie da się poziomy wyzerować.

I sam taras.

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak CAŁOŚĆ zaplanować?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 10:14, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedziałam tam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 10:16, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusi tu trzeba lub innych projektantów z forum, żeby ogarnąć całość (najlepiej wszystkich razem). Może wejdź na ich wątki i poproś o pomoc. Razem coś wymyślą. Obsadzenia to drugi etap, najpierw trzeba przestrzeń mądrze podzielić.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 10:21, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Odnosząc się do rysunku studnię trzeba tak jak mówiłaś otynkować tak, żeby sama w sobie nie szpeciła, ale nie musi być widoczna z tarasu.
Otoczyłabym ją falującym ekranem z cisa, bukszpan jest za niski. W trochę mniejszej skali niż na zdjęciach




Wiedm. coś jak o Pieta w Holandii, żywopłoty kurtynowe, wtedy dojście do studni będzie, przejście także, ale mijające się kurtyny stworzą doskonałą strukturę









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:25, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znając Twoje upodobania do ogrodów naturalnych jako solitery zrób kolumnowe cisy albo prowadzone w formie walców wysokich na różne wysokości. Każdy inaczej - chudy lub gruby, wysoki lub niski, ale z jednego gatunku. Albo żółte albo zielone.
Ekrany - kurtyny też z cisa, a pomiędzy nie:

- żółta trzmielina, biało-zielona trzmielina i zielona irga. Cięte jak w ogrodzie japońskim, nisko po ziemi i wyraźnie oddzielone granice między polami roślin

- trawy okrywowe, ale to może zaniedbane nieporządnie wyglądać. Chciałabym przy tarasie uniknąć efektu zachwaszczonego pola

- pola kwitnących bylin - kolejne pracochłonne rozwiązanie i niekoniecznie ładne zimą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies