Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mariusz 21:07, 19 maj 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pięknie, trzy pierwsze zdjęcia z donicami zachwyciły mnie, festiwal w Chaumont. Ewa, ten liliowiec Summer Wine którego uwieczniłaś w Wojsławicach jest dostępny w handlu - sadzwka, florini, liliewodne - bynajmniej był do niedawna. Pozdrawiam Cię
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 21:10, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcarol napisał(a)
Zaglądam, nowych fotek brak :/
Mam nadzieję zagrożenia powodziowego nie ma? Ale się dzieje u nas ciągle pada, a i tak dopiero wczoraj zaczęło...


Nowe fotki są. Zagrożenia nie ma. Ogród żwawo podlany. Wody dużo ale głazy w strumieniu nie dudnią.

Na 2. wodospadzie kłębowisko:

I jeszcze takie ogólne "za ulami" (ścięłam derenie "do zera" i powoli się zbierają)

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Konstancja30 21:17, 19 maj 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ewa ależ ja kofam te widoki ... a ten rwący strumień to u mnie słychać ...

zielnik zachwyca jak zawsze ... przy nim dla odmiany odurzonam aromatami ...
a czerwone buczki i buk to już finezja ... nie wiem co się pnie po pergoli ale ona sama w sobie subtelna i nie narzucająca się ze swą architekturą ...

ale siem napatrzyłam !!! buźka
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Urszulla 21:23, 19 maj 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Ładnie w warzywniku i dookoła.
A żywopłot grabowy fajnie rośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 21:30, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
O tak, liliowce i hosty pod tym dębem to mistrzostwo świata, będę kopiować u siebie, też po dębem. Dodatkowa zaleta to ułatwione koszenie.
A widziałaś, że dużo tam jest takich "kółek" z liliowców i host pod innymi drzewami? Czasem na odwrót - hosty na zewnątrz, liliowce w środku. (...)

Nie mam dębów do kółeczka. Spróbowałam z hostami, liliowcami, kocimiętką, turzycą, rozchodnikiem niskim, żonkilami, nawet rutą pod owocowymi, tutaj przykład:

Widać jak fantazyjnie Ta kosi trawę przy ulach. Wprowadza tym - jak twierdzi - perspektywę, się poszerza w tym miejscu nasz obraz (rzekomo).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgorzata_s... 21:39, 19 maj 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Pszczółko ten zielnik marzenie Dobrze że rzeczka nie dudni Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pszczelarnia 21:40, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)
Ładnie w warzywniku i dookoła.
A żywopłot grabowy fajnie rośnie


To teraz warzywnik.
Eksperyment pomidorowy pod kloszami. Wysadzone wcześnie, przetrwały ochłodzenie:

Kolejne już nie potrzebują kloszy.

Ale ogórki w kubeczkach jeszcze pod tunelikiem.


A żywopłot grabowy został zasilony kupą obornika końskiego. Obornik poleży do jesieni, chyba. Grabom też się coś dostanie z podsączania.
Trwa (ten żywpłot) wbrew naturze graba: posadzony na samych kamieniach i głazach (ciągle je wydobywam spod korzeni), w pełnym słońcu i na patelni wietrznej.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poziomka 21:47, 19 maj 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gdyby ktoś się pytał jaki prezent chcę dostać na imieniny to ja taką kupę obornika proszę
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Pszczelarnia 21:50, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A teraz o pożytku z deszczu. Miałam sposobność i łapałam deszczówkę.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 21:55, 19 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Oczy napasione pięknymi widokami , a Ta powiedz ze takie koszenie wydłuża a nie poszerza widok, ale to jak sie patrzy z tego miejsca gdzie zdjecie robione, w kazdym badz razie koszenie mi sie podoba choc jak raz tak u siebie zarzadziłam to z nastepnym koszeniem był duży problem bo kosiarka nie dawała rady tak wysokiej trawy skosic ,.Zielnik i warzywnik piękne a gdzie są bzy-lilaki?????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies