Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

anetanka 21:35, 12 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Piękne tulipany, świetne zakupy

Takie zdjęcia można oglądać bez końca
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
abiko 09:19, 13 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ach uwielbiam ten ogród A kłosówki cudo, mam na swojej liście, może kiedyś
Jak zwykle cudowne zdjęcia ..nic tylko albo wpaść w deprechę albo ładować akumulatory

Ach...100 gratuluję
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
justi 09:25, 13 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Śliczne! A jak u Ciebie z kretami, nornikami itp? Nie buszują po rabatach?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 09:30, 13 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale będzie spektakl, czekamy z niecierpliwością
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 09:33, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cudne zdjęcia - i zakupy - czekam na więcej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
arcobaleno 09:49, 13 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Pięknie jak zwykle! Twój ogród stał się dla mnoe ogromną motywacją do zmian w moim własnym ! Dziękuję
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Domi 10:52, 13 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
irena_milek napisał(a)
Dominiko, to wprost niepojęte, ze one tak równiutko wschodzą, no jest na co popatrzeć!!!


Irenko. to chyba kwestia sposobu sadzenia i rodzaju gleby. U mnie jest glina, więc cebulki nie opadają w gruncie. Może w lżejszej glebie po deszczu niektóre osiadają niżej???
Do sadzenia używam takiej zwykłej małej łopatki do kopania: wbijam ją na określoną głębokość, ruszam w prawo w lewo, bez pociągania w górę i w powstałą szczelinę wciskam cebulkę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:02, 13 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
justi napisał(a)
Śliczne! A jak u Ciebie z kretami, nornikami itp? Nie buszują po rabatach?


A jakże! Nornice dają mi strrrrrrasznie w kość. Krety powstrzymuje siatka pod trawnikiem. Nornice nie wpadły jednak na to, żeby przebiec po trawniku na rabaty-wyspy, tzn. rabatki otoczone z każdej strony obwódką z kostki granitowej. I tu przeniosłam wszystkie cebulowe. Wszystkie rabatki po obwodzie działki są zryte przez nornice. Przechodzą sobie pod podmurówką ze wspólnego z sąsiadami płotu. Gdybym robiła ten płot od nowa, wkopałabym barierę na kilkadziesięt centymetrów w głąb gruntu, żeby nie mogły przełazić. No ale jeden (niestety najdłuższy) ze wspólnych płotów ma z 40 lat i podmurówka jest symboliczna; mogę sobie pod nią rękę wsunąć i wystawić na działce obok. A górą też ma z 10 cm, więc każda mysz bez poblemu i górą przejdzie. Taki płot zastaliśmy kupując działkę i taki jest Tam, gdzie my robiliśmy płot jest lepiej, chociaż i tak są nornice. Jedyne, co mogę zrobić to ich nie dokarmiać moimi cebulkami. Dlatego zabrałam wszystkie z ich terytorium, za wyjątkiem narcyzów. Zobaczymy czy to prawda, że myszowate ich się nie tykają.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
GabiK 11:23, 13 kwi 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Domi, jesteś mistrzynią. Każde Twoje zdjęcie jest cudowne. Na zdjęciach są nie tylko rośliny, ale i klimat.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Martek 11:47, 13 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Domi zdjęcia rewelacja,ale to też zasługa roślin ))))))))
Napisz na prv po ile kulki proszę
Tak dla wiedzy porównawczej jak u siebie zobaczę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies