Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Pszczelarnia 14:28, 09 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Domi napisał(a)

Monico, jak się sprawiły po zimie Twoje berberysy Green Carpet? W szkółkach ciężko było dostać (inne odmiany były) i ja myślałam, że to ma związek z zimą?


No więc Ewelino (), moje berberysy mają się świetnie. Przeżywają jakiś szał rozwoju w górę. Przycięłam je po bokach, bo zaczęły wchodzić na trawnik i teraz obrały inny kierunek wzrostu. Na fotce zakreśliłam je czerwoną obwódką:




Dominico! A ECHO powtarza -minico, -nico, -ico, -co, -o! Monico?!
DOMI, ściskam!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 14:49, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agniecha973 napisał(a)
No właśnie, ja też nie rozumiem Dzięki Pwl, za wyrażenie moich emocji. Nie umiałam ich nazwać.
Też pozdrawiam.


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:51, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
kwiatholandii napisał(a)
A mnie najbardziej podoba się to zestawienie kilku kul przy sobie w różnej wielkości. Ja mam taką jedną rabatę, na której chciałabym je tak wsadzić. Narazie jednak nie czas na kule. Ciężko coś ładnego kupić w donicy, a jak już jest to za kilkaset złotych. Dziś wkleję u siebie tą rabatę do zrobienia. Bardzo Cię proszę o pomoc


Byłam, pooglądałam, zaraz coś skrobnę.Tańsze są kule kopane z gruntu, ale zazwyczaj trzeba nad nimi popracować.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:53, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ana napisał(a)
Domi - dziękuję za wyjaśnienia - no faktycznie na tej fotce magnolia wyglądała jak wsadzona pomiędzy kule..ja wlaśnie tak planuję w moim mini-zakątku

A te kule tam to tylko bukszpan? czy jeszcze inne kuliste tam są?

Te duże kule to bukszpan: 6 szt. Są też 3 szt. karłowej sosny odm."Varella" , ale ledwo je widać nad obwódką z bukszpanu.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:55, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
BEATA_S napisał(a)
Dominiko uwielbiam do Ciebie zaglądać!

No to super, że mój ogród ma stałych bywalców, bo przynajmniej jest dla kogo robić fotki. A wiesz, że wreszcie kupiłam te stalowe kule? Okropnie, strasznie, potwornie chciałam już mieć jakąś biżuterię ogrodową. No i teraz czekam na dostawę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 15:03, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)


Dominico! A ECHO powtarza -minico, -nico, -ico, -co, -o! Monico?!
DOMI, ściskam!


Pozdrawiam serdecznie Ewo !
Pędzę ciąć bukszpany zanim się obudzi.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
BEATA_S 17:36, 09 lip 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Domi napisał(a)

Dominiko uwielbiam do Ciebie zaglądać!

No to super, że mój ogród ma stałych bywalców, bo przynajmniej jest dla kogo robić fotki. A wiesz, że wreszcie kupiłam te stalowe kule? Okropnie, strasznie, potwornie chciałam już mieć jakąś biżuterię ogrodową. No i teraz czekam na dostawę.


A wiem .... czytałam w którymś z wątków (chyba... Agaty), że czekasz na dostawę. Fajnie ! Będę czekała na zdjęcia z niecierpliwością Kule są super, ja nie żałuję, że je kupiłam

A wiesz, że ja prawie kupiłam taką dużą kulę.... , piszę prawie... bo jednak w ostatniej chwili zrezygnowałam. Rozsądek wziął górę
Muszę narazie zająć się zieleniną .... biżuterię zostawić na przyszły sezon.... może
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
baraga1904 17:36, 09 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Dominiko, kiedys dostanę ataku serca przez Twój ogród....
Też tak chcem!!! a wszystko odwleka się w czasie...ciągle coś...tylko nie ogród...jak nie Sky Club to..szkoda nerwów...
A u ciebe tak pięknie że napatrzec się nie mogę ...i zazdroszczę wspaniałego miejsca....
Madzenka 21:26, 09 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
Dominiko, kiedys dostanę ataku serca przez Twój ogród....
Też tak chcem!!! a wszystko odwleka się w czasie...ciągle coś...tylko nie ogród...jak nie Sky Club to..szkoda nerwów...
A u ciebe tak pięknie że napatrzec się nie mogę ...i zazdroszczę wspaniałego miejsca....


Nie dostawaj, nie dostawaj zawału zazdraszczaj i podziwiaj
D o tej pory wspominam podróż pociągiem Wrocław - Warszawa jak cały wątek Domi przeczytałam
A najbardziej zmotywowały mnie zdjęcia Domi sprzed. 3 lat !!!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 22:17, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzenko, specjalnie dla Ciebie zdjęcie tych dużych "kulek" tuż po zakupie i sadzeniu. Kształtem przypominały kartofle. Zaczęłam od drastycznego przycięcia z góry.M.już mówił, że było to cięcie tak mocne, że śmiertelne. Na szczęście, ku mojej wielkiej uldze, cięcie ich nie zabiło,a wręcz wzmocniło. Obwódka z bukszpanu pojawiła się dużo później po napatrzeniu się na realizacje Gardenarium.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies