Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 22:08, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)
Dominiko liga wielbicielek cebulowych czeka na porady dotyczace sadzenia: czy w koszyczki, czy nie, jak sadzić duże ilości, na co zwracać uwagę.
Ściągę z "Ciebie" wstawiłam u mnie ale liczymy na aktulne porady Ciekawa jestem zakupów tulipanowych
Pozdrawiam gorąco.


Jeśli tylko są możliwości przestrzenne, używałabym koszyczków, bo wtedy bardzo łatwo wyciąga się cebule z gruntu, nie opadają w ziemi, nie miesza się cebul, cebulki przybyszowe nie zostają w gruncie, nornice nie zjadają ciężko zarobionych pieniędzy, można swobodnie przeniosić tulipany w inne miejsce, przy sadzeniu innych roślin nie ma niespodzianek w postaci pociętych łopatą cebul, o których się zapomniało itp. Jeśli chcesz sadzić duże ilości tej samej odmiany, koszyczki trzeba wkopać ciasno obok siebie, żeby nie było wielkich przerw między kwiatami. A żeby je ciasno wkopać trzeba mieć sporo wolnego miejca bez korzeni innych roślin. I tu zaczynają się zazwyczaj schody.
A jak nie ma miejsca na kilkanaście koszyków, trzeba wciskać cebule prosto w ziemię i:
1. Cebule opadają w gruncie,
2. Wykopywanie cebul jest czasochłonne, a i tak zawsze coś zapomnianego lub przybyszowego zostanie w ziemi i wiosną sprawi niespodziankę.
3. Przy dosadzaniu/przesadzaniu innych roślin trzeba zawsze pamiętać, że w ziemi są cebule, które musimy najpierw znaleźć i wyciągnąć.
4. Przy dużej ilości odmian, warto robić zdjęcia co gdzie jest wsadzone, bo na jesieni już się tego nie pamięta i można się nieźle zdzwić sadząc nowe cebule, że akurat to wolne miejsce jest już zajęte
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:10, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agniecha973 napisał(a)



Dominiko, weszłam zatankować spokój z Twojego ogrodu. I tak mnie natchnęło, że już warto ostrokrzew sobie sprawić, żeby cieszył w zimie. Bardzo dorodny Twój ogród.
I ja ostatnio klony pensylwańskie oglądałam i chyba się nieco rozczarowałam listowiem, choć kora ciekawa. Może ich urok pokazuje się przy okazach 50-letnich?


I ja im się przyjrzałam ostatnio u Kapiasów i mam takie samo zdanie jak Pszczółka.


Poproszę Córkę, żeby Wam napisała za 40 -50 lat czy ten mój klon pensylwański zrobił się dekoracyjny czy nie


To ja poproszę syna, żeby sprawdził tą wiadomość.


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:18, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ana_art napisał(a)
przeszłam doCiebie powzdychać, bo co innego można robić u Ciebie...
popatrzyłam na fotki i naszło mnie pytanie czy Twoja inversa ma jakies wsparcie, jeśli tak to jakie?
poczytałam o zakupowach cebulowych, piszesz o peach blossom, przygladalam jej sie wcześniej na al i zastanawiam się czym może sie rżnić ta holenderska od tej PL extra... czy tylko podwójna ceną czy faktycznie jest inna, masz doświadczenia?
jako matka synów na rezerwie rozumiem Twoje dylematy


Moja Inversa jest samodzielnym drzewkiem bez wsparcia. Nie mam pojęcia czym różnią się odmiany polskie od holenderskich? Nawet nie wiedziałam, że są dwa rodzaje.
Jeszcze trochę i będziesz matką synów w rezerwie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Anita1978 22:19, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Domi napisał(a)


Witam się i przypominam jedno ze starszych zdjęć cudo. Domi, kiedy sadzisz cebulowe? Zaszalałaś w
tym roku Pogoda zapowiada się dalej dosyć ciepła, warto czekać do połowy września czy lepiej wcześniej?
Ja już sam nie wiem Zacznę razem z Tobą


Eeee, nie zaszalałam zbytnio. W zeszłym roku kupowałam na kilogramy. Teraz to taki tam lightowy jesienny standardzik Będę sadzić późno (oprócz ziemowitów),żeby nornice nie zrobiły sobie zapasów na zimę już teraz i żeby uniknąć chorób grzybowych (lub opóźnić ich łapnięcie).


wszystko cudne , ja też idę w cebulowe- a powiedz- co znaczy dokładnie "sadzę późno"? kiedy??? bo u mnie nornice szaleją...
____________________
ogródek Anity
Domi 22:21, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Anita1978 napisał(a)



Witam się i przypominam jedno ze starszych zdjęć cudo. Domi, kiedy sadzisz cebulowe? Zaszalałaś w
tym roku Pogoda zapowiada się dalej dosyć ciepła, warto czekać do połowy września czy lepiej wcześniej?
Ja już sam nie wiem Zacznę razem z Tobą


Eeee, nie zaszalałam zbytnio. W zeszłym roku kupowałam na kilogramy. Teraz to taki tam lightowy jesienny standardzik Będę sadzić późno (oprócz ziemowitów),żeby nornice nie zrobiły sobie zapasów na zimę już teraz i żeby uniknąć chorób grzybowych (lub opóźnić ich łapnięcie).


wszystko cudne , ja też idę w cebulowe- a powiedz- co znaczy dokładnie "sadzę późno"? kiedy??? bo u mnie nornice szaleją...


Zależy od prognoz pogodowych: koniec października-listopad.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Anita1978 22:25, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dzięki wielkie- w tamtym roku chyba właśnie za wcześnie sadziłam i... nornice miały zapasy na zimę
pozdrawiam
____________________
ogródek Anity
eliza3 22:25, 12 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
O cebulkowym sadzeniu trochę poczytałam i stwierdzam że sadzenie w koszyczkach to dobry sposób, co roku sobie obiecuję, że kupię koszyczki... ale tylko obiecuję
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Domi 22:26, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:34, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:44, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies