Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Tess 10:59, 05 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
Domi, tym razem ślad zostawię (doczytałam, że zdajesz sobie sprawę z istnienia podglądaczy i ich lenistwa)

Twój ogród mnie nieustająco zachwyca. Cóż mogędodać do tego, co już zostało powiedziane?


Córka na rezerwie mnie zabiła)))))))
a ten program do usuwania chwastów to gdzie można nabyć? Może być na priv)))))))


Miłego dnia

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Wieloszka 11:31, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Domi napisał(a)

Domi, ten klon pensylwański to mnie zaskoczył, myślałam, że ma bardziej oliwkową korę, a na zdj. wygląda jak kora brzozy. Pokażesz go w całości? Przebarwia się na jesień?

Pokażę Z tym przebarwianiem się jest słabo. Miał się przebarwiać, ale nie jest zbyt dekoracyjny ani latem, ani jesienią. Ot takie sobie nijakie drzewo.

Wprawdzie nie mam klona pensylwańskiego tylko "Red sunset" ale jego wyglądem jestem równie rozczarowana . Cały rok taki nijaki, a jesienne magiczne przebarwienie widziałam raz i tylko przez 2 dni - potem wiatr zdmuchnął wszystkie piękne czerwone liście Na dodatek posadziłam go w eksponowanym miejscu, owszem rośnie ładnie i dlatego M. nie zgadza się na przesadzenie, a już oczyma duszy widzę np. platana jako zastępstwo...

Domi zdjęcia jak zwykle magiczne !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 20:22, 05 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi napisał(a)
[img ]


Czy to hakone??? piękne te trawy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
wykasia 22:47, 05 wrz 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Marzena2007 napisał(a)

[img ]


Czy to hakone??? piękne te trawy


Oj piękne, piękne!!
Borbetka 19:24, 09 wrz 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dominiko, masz bardzo dużo cebulowych, a ja ani jednej . No i zapragnęłam mieć choć jedną rabatkę. Co radziłabyś mi na początek zakupić? Które z cebulowych są godne polecenia dla amatora? Tak się przyglądam Twoim rabatom i widzę, że te cebulowe masz i w miejscach wolnych np. przy ścieżkach, ale także pomiędzy np. płożącymi berberysami.
Zakładam teraz rabatę z kul bukszpanowych z dużym grujecznikiem na środku, a zadarnienie planuję z bluszczu. Czy mogę zaminować tę rabatę cebulowymi? I czy muszę je wykopywać? Bo jak kopanie, to średnio mi to pasuje. Dziękuję Ci z góry za podpowiedzi.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 21:53, 11 wrz 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dominiko jesteś? Pomóż z cebulkami. Już przebieram nóżkami, żeby kupić i nie mam kogo zapytać.
____________________
borówcowy wizytowka
agniecha973 21:58, 11 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pszczelarnia napisał(a)
Dominiko, weszłam zatankować spokój z Twojego ogrodu. I tak mnie natchnęło, że już warto ostrokrzew sobie sprawić, żeby cieszył w zimie. Bardzo dorodny Twój ogród.
I ja ostatnio klony pensylwańskie oglądałam i chyba się nieco rozczarowałam listowiem, choć kora ciekawa. Może ich urok pokazuje się przy okazach 50-letnich?


I ja im się przyjrzałam ostatnio u Kapiasów i mam takie samo zdanie jak Pszczółka.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 22:07, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ja żałuję, że nie przyjechałaś na spotkanie....No ale trudno - będą następne

Poproszę Cię jeszcze o poradę odnośnie cebul

Chcę na froncie posadzić cebulki, których nie będę musiał wykopywać do roku, a one będą z roku na rok coraz obficiej kwitły. Jakie mi polecisz? Na pewno posadzę łan szafirków i krokusy. Co jeszcze? Myślałem o tulipanach tarda, bo one się chyba rozrastają z roku na rok?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 20:26, 12 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dominiko liga wielbicielek cebulowych czeka na porady dotyczace sadzenia: czy w koszyczki, czy nie, jak sadzić duże ilości, na co zwracać uwagę.
Ściągę z "Ciebie" wstawiłam u mnie ale liczymy na aktulne porady Ciekawa jestem zakupów tulipanowych
Pozdrawiam gorąco.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 20:57, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agniecha973 napisał(a)

Dominiko, weszłam zatankować spokój z Twojego ogrodu. I tak mnie natchnęło, że już warto ostrokrzew sobie sprawić, żeby cieszył w zimie. Bardzo dorodny Twój ogród.
I ja ostatnio klony pensylwańskie oglądałam i chyba się nieco rozczarowałam listowiem, choć kora ciekawa. Może ich urok pokazuje się przy okazach 50-letnich?


I ja im się przyjrzałam ostatnio u Kapiasów i mam takie samo zdanie jak Pszczółka.


Klon pensylwański w całości, w szczególe i w kompozycji dla Agnieszki:
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies