Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Evchen 14:35, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Domi napisał(a)



Domi.. jak ja lubię do Ciebie wpadać ... .. wszystko piękne - zdjęcia, ujęcia, kompozycje i wrażenie harmonii i ciszy panujacej w ogrodzie... tyle cudnych zakamarków....
A to ujęło mnie szczególnie ... czy to serby?.. serby trzy?... bo jeśli tak. rozpłynę się z radości, że znalazłam to czego szukam.. a jeśli nie - to rozpłynę się z wdzięczności, jeśli mi wyjawisz rośliny z tej kompozycji...


Ach, ach, ach jakie miłe słowa! Senkju wery maczTo są serby- 5 szt.poprzesuwanych, żeby nachodziły na siebie i zrobiły ścianę zasłaniającą dom sąsiadów.

No to przepadłam z kretesem.. Pięciu serbów nie pomieszczę... Ale trzy może dam radę.. mam ok. 2,7 metra w najszerszym miejscu, w najwęższym 2.2.. zmieszczę je?....
A borodwy krzaczek to perukowiec?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
wykasia 14:53, 13 wrz 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Piękna jesienna odsłona ogrodu, zdjęcia super!!
Enya73 15:00, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Sorki, Domi, że u Ciebie, ale Ev zgubiła link do wątku
Evchen, ja bym Ci poradziła posadzić 3 świerki serbskie, ale odmianę Picea omorika Nana. Nie wydaje mi się, żeby w Twoim ogrodzie dobrze wygladały tak wysokie drzewa, a tradycyjny serb rośnie dość szybko
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Evchen 15:23, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Enya73 napisał(a)
Sorki, Domi, że u Ciebie, ale Ev zgubiła link do wątku
Evchen, ja bym Ci poradziła posadzić 3 świerki serbskie, ale odmianę Picea omorika Nana. Nie wydaje mi się, żeby w Twoim ogrodzie dobrze wygladały tak wysokie drzewa, a tradycyjny serb rośnie dość szybko

No Passskuda, wytropiła mnie
Zaraz tam "zgubiła".. opracowuje nowy
A szefowa mówiła, że serbskie , może zapomniała wspomnieć, że nana?...
Tymi świerkami chciałabym zasłonić conieco.. a nana jakie duże rosną?...

Domi - przepędź nas jakby co
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 18:43, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nana nic nie zasłoni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Enya73 20:19, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Danusia ma rację, na osłonę to może nie bardzo Nana rośnie wolno i dorasta do ok. 3 m. Ale z kolei tradycyjna picea omorika dorasta do 25 m. U mojego sąsiada rosną takie co mają już z 10 -15 m. Jakby im nie przycinał od dołu gałęzi, to nie mógłby poruszać się swobodnie po swoim ogrodzie, bo ma je na samym środku
A co Ty tam Ev chcesz zasłaniać? Widziałam zdjęcie działki i nie masz jakiegoś szpetnego widoku.
Ja u siebie mam takiego fajnego świerka serbskiego o złotawych igłach - Picea omorika 'Aurea' . Kupiłam dosyć dorodną sadzonkę, ok. 2 m wysokości i 1 m średnicy. Przyrosty ma tak do 20 cm. Bardzo dekoracyjna
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Pszczelarnia 21:18, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dominiko, uchodzisz za cebulkowego guru na Ogrodowisku. I ja zaglądam, szukając inspiracji.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Evchen 23:00, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)
Nana nic nie zasłoni.

W samą porę Danusiu, bo jeszcze by mnie na złą drogę sprowadziły
Wstawię zaraz u siebie zdjęcie niedowiarkom

Enya - szpetnie, nie szpetnie.. ale nie mam intymności żadnej. Graniczę ze skarpą, skarpa z polem..górą wędrują wycieczki - w tygodniu mi to nie przeszkadza ale w weekend, jakoś jednak tak

No dobra.. idę do siebie.
Dominiko, przepraszam za zaśmiecanie.. Kfiatkiem - własnoręcznie posadzonym.. jednym z nielicznych u mnie jeszce
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gabisia 09:58, 17 wrz 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ach Dominiko!
Trzy dni w transie.
Tyle czasu zajęło mi obejrzenie fascynujących zdjęć (och jak Ty wspaniale wyczuwasz światło)
i przeczytanie całego wątku.
Najpierw planowałam szybko "przelecieć" wątek (bo u mnie też Maluch u nogawki,
ale potem postanowiłam sobie jednak Twój ogród dozować, smakować.
Nie udało się
Musiałam widzieć i wiedzieć szybko i już
Będę sobie wracać często do tych zdjęć.
Tyle cennych rad u Ciebie również znalazłam.
Jestem zachwycona, bo Twój ogród rzeczywiście ma w sobie coś magicznego, spowitego mgłą.
I z pewnością nie jest to zasługa doskonałych technicznie zdjęć!
Gratuluję i pozwolę sobie być nadal częstym gościem.
Pozdrawiam z Wrocławia -
Mama Mikołajka
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
anula_wn 10:50, 17 wrz 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Domi, pięknie jak zwykle u Ciebie ! i ogród i fotki rzucają na kolana
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies