Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

anula_wn 10:50, 17 wrz 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Domi, pięknie jak zwykle u Ciebie ! i ogród i fotki rzucają na kolana
____________________
anula mój mały raj na ziemi
seliza 11:33, 17 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400


Przymiarka dwóch sosenek "Varella", które wreszcie udało mi się kupić po 2 latach poszukiwań.
Będą rosły w rzędzie z trzecią, którą mam już od dawna.


Witaj Domi
Tak sobie spceruję po Twoim wątku - slicznie jest
A przy okazji mam pytanie - gdzie zakupiłaś takiego cisa na nózce i te sosenki? I mozna poznać ceny?
Są takie dorodne, a też szukam coś w tym stylu..

Pozdrawiam
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Madzenka 18:40, 17 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi a jak cebulki ??? sadzisz??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Domi 02:10, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pwl napisał(a)



No i spóźniłem się na nowe fotki! ale na szczęście jeszcze ciepłe Ślicznie Domi!

Twoje ulubione miejsce pod serbami Pozdrawiam!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:12, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Enya73 napisał(a)
Domi, rzadko zaglądasz i coś piszesz czy wklejasz, ale jak już jesteś to mam do nadrobienia kilka stron Super jesienne zdjęcia! Pozdrawiam ciepło w ten zimny deszczowy dzień


Dzięki Anito, że mnie odwiedzasz. Przesyłam uściski.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:14, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Borbetka napisał(a)

Dominiko dziękuję. Już wyszperałam z necie, żeby Tarda kupić. Bardzo ładne są, a kupowałaś może w firmie Benex? Tam mają korzystne ceny i mega paki.

Nie kupowałam u nich nigdy.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:16, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Juzia_G napisał(a)
To trzęślica ma takie kłosy???? Fajowe.
Wow...może i ja doczekam takich...

Doczekasz się szybciej, niż myślisz. U mnie ta trzęslica jest 2 lub 3 sezon.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:19, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)



Perukowca przycięłam za radą Janusza, bo bardzo zmizerniał po wsadzeniu w moją glinę.Starałam się nadać mu jakiś cywilizowany kształt, ale on bardzo chce do nieba i wypuszcza takie długie strzeliste pędy. Na razie dałam mu spokój, bo podobno nie lubi cięcia. No i mam kulę, później łyse pędy i na nich obłoczki liści.

Faktycznie dotąd walczyłam z kłosami traw, ale w tym roku jestem cały czas do tyłu z pracami w ogrodzie, więc ta trzęślica po prostu mi uciekła. Zanim się zorientowałam już miała ten obłok kłosów nad sobą i uznałam, że nawet, nawet to wygląda...malowniczo....Kostrzewy po wiosennym cięciu miały nieliczne kłosy, ale udało mi się je wyskubać.

Moje perukowce - te które w ogóle rosną rosną też tak strzeliście do góry. Przycinam je wczesną wiosną tak 0,5m nad ziemią, a jeden ma w tym roku prawie 2m! Inne ledwo wypuściły liście,nic nie przyrosły. Niedawno eksmitowałam je za karę w inne miejsce - obok tego co rośnie jak szalony ALe mam chyba jakąś inną odmianę niz Ty, bo moje mają luźniejszy pokrój i liście są większe i bardziej czerwone niż purpurowe, teraz trochę zielenieją
A kłosy traw... ja dalej obcinam, bo u mnie nie wyglądają tak malowniczo jak u Ciebie

Ten mój perukowiec ma właśnie takie małe liście i nie wygląda zbyt dorodnie. Mam nadzieję, że po tym przycięciu znormalnieje i zacznie przypominać inne perukowce.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:20, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
irena_milek napisał(a)
Dominiko, ile tulipanów sadzisz w grupie lub zawijasku?


Irenko, ile wlezie! Staram się po kilkadziesiąt: 30, 50. 100.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 02:21, 18 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Evchen napisał(a)




Domi.. jak ja lubię do Ciebie wpadać ... .. wszystko piękne - zdjęcia, ujęcia, kompozycje i wrażenie harmonii i ciszy panujacej w ogrodzie... tyle cudnych zakamarków....
A to ujęło mnie szczególnie ... czy to serby?.. serby trzy?... bo jeśli tak. rozpłynę się z radości, że znalazłam to czego szukam.. a jeśli nie - to rozpłynę się z wdzięczności, jeśli mi wyjawisz rośliny z tej kompozycji...


Ach, ach, ach jakie miłe słowa! Senkju wery maczTo są serby- 5 szt.poprzesuwanych, żeby nachodziły na siebie i zrobiły ścianę zasłaniającą dom sąsiadów.

No to przepadłam z kretesem.. Pięciu serbów nie pomieszczę... Ale trzy może dam radę.. mam ok. 2,7 metra w najszerszym miejscu, w najwęższym 2.2.. zmieszczę je?....
A borodwy krzaczek to perukowiec?

Perukowiec.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies