Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Gardenarium 10:52, 15 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super z tymi truskawkami, ja mam w namiocie foliowym w takich korytach, truskawki pnące, też zbieraliśmy późno. Nawet teraz jeszce rosną, tylko zimno jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szymka 11:40, 18 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Na początku myślałam ,że to pnące ale do końca były zwartymi krzaczkami.
Poddałaś mi świetny pomysł z tymi truskawkami w korytach. W przyszłym roku jak uda mi się założyć warzywnik niestety nie wystarczy mi gruntu na truskawki. Posadzę je w długich skrzynkach i poustawiam gdzie się da. Może będzie trochę zabawy z podlewaniem ale będą truskawki . Jeżeli wytrzymały na gorącym balkonie w skrzynkach , to na działce tym bardziej.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 20:53, 20 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Hej To aż nieprawdopodobne, że na tak małej powierzchni mogłaś aż tyle zdziałać. Wgłębnik, oczka wodne, kolekcja róż, domek ogrodników kotów. Dla mnie hitem pozostaje jednak szklarenka naścienna Marzenie. Bardzo ciekawą stworzyłaś rabatę w tym jedynie u Ciebie zacienionym miejscu. To wszystkie moje ulubione rośliny cienia. Szkoda, że ich miejsce zajmą warzywa. Nic nie umniejszając warzywom, u mnie też w tym roku staną się bardzo ważne.
Jak dochowałaś się takich miskantów na piaskach? Jak poradziły sobie róże?
Jak piaski, to może północna strona Lublina?
O jakiej szklarence myślisz?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 12:24, 21 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Zgadłaś. Północna część Lublina.
Co do miskantów, to pod każdy wykopuję ogromny dół i sypię żyzną ziemię, dużo tez muszę podlewać. Ale rozrastają się bardzo szybko i będę musiała je trochę przerzedzić bo zdominowały mi cały ogród.
Szklarenkę planuję niedużą , już kupiona czeka na montaż wiosną. Aluminium i poiwęglan. Po rozpakowaniu trochę się zmartwiłam bo nie wygląda na zbyt solidną. Najwyżej będę ją jakoś dodatkowo wzmacniać.Kiedyś marzyła mi się na ceglanej podmurówce z okien z odzysku ale zeszłam na ziemię bo już nie mam tyle siły na takie budowle.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Basiap 13:04, 21 gru 2021


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Witaj Kasiu! Jeszcze raz, piękne, piękne foty, Twoje miskanty bardzo mnie zainspirowały. Mam duży ogród, potrzebuję dużych traw, pod Twoim wpływem kupiłam już malepartusy, zamówiłam baleriny, czekam na info od sprzedawcy o posejdonie. Jeśli chodzi o szklarenki mam dwie, jedną szklaną która jest stabilna i drugą z poliwęglanu, która już dwa razy fruwała po ogrodzie i wymagała dodatkowych poprzecznych wzmocnień. Masz smykałkę poradzisz sobie
____________________
Basiap k/Lublina
Szymka 13:35, 21 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiap napisał(a)
Jeśli chodzi o szklarenki mam dwie, jedną szklaną która jest stabilna i drugą z poliwęglanu, która już dwa razy fruwała po ogrodzie i wymagała dodatkowych poprzecznych wzmocnień. Masz smykałkę poradzisz sobie


Witaj Basiu . Tego się właśnie obawiałam. Nie będę czekać aż mi odfrunie tylko od razu ją wzmocnię gdzie się da.Przerzuciłam cały internet i jakoś, po przeróbkach ludzie sobie z tym radzą.

Miskanty są cudne ale na dużą działkę jak Twoja . Ja delikatnie mówiąc przesadziłam
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:41, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Od miesiąca siedzę w internecie i zamawiam bez pamięci. Co roku na coś poważnie choruję, w tym roku padło na dalie.
Zamówiłam 20 odmian dalii ! Nie wiem gdzie je posadzę i gdzie przezimuję ale póki co bardzo się cieszę
Moje odmiany:
Honka Black
Akita
Autumn Fairy
Noordwijks Glorie
Garden Wonder
Islander
Purple Explosion
Cafe au Lait
Autumn Sunburst
Bodacious
Colour Spectacle
Edinburgh
Karma Choc
Lady Darlene
Lake Ontario
Rocco
Seattle
Souvenir d'Ete
Tamburo
Thomas A. Edison


____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 14:18, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Spisałam też wszystkie plany na ten rok a raczej najbliższe 3. Jestem ciekawa ile uda mi się zrealizować.



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anda 14:30, 21 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33488
O rajuńciu Niezłe zakupy, ale będzie orgia daliowa w ogrodzie u Ciebie Planów moc, trzymam kciuki za realizację
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tess 14:43, 21 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Spotkałam Cię u Vity i przyszłam w odwiedziny
To była prawdziwa przyjemność - odkrywanie kawałek po kawałku Twojego ogrodu.
Zauroczył mnie Twój ogród. Te murki, ścieżki, wgłębnik, różnice poziomów.
I zainspirował - wiosną zrobię mini oczko dla żab (jakoś dotąd o tym nigdy nie pomyślałam).
No i włączył chciejstwa - na listę chciejstw wpisałam róże Sibelius, Dinky i Bekavu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies