Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 20:00, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
Magara napisał(a)
Wyleciał mi Twój wątek z obserwowanych, zupełnie nie wiem jak to możliwe
Kojarzyłam z wpisu u Mrokaśki, że z Twoją Gienką niedobrze i zastanawiałam się czemu nic u siebie nie piszesz... Teraz widzę, że mi umknęło

Gienki szkoda bardzo
Ja też strat co roku zaliczam kilka. I się powoli wyleczam z kupowania "większych i droższych" egzemplarzy. Mam swoją teorię, "spiskową"


Tak coś czułam, Magarko, bo nagle przestałaś przychodzić i do wyboru miałam jeszcze drobnego focha Twojego, ale odrzuciłam tę możliwość .
O Twojej teorii czytałam u kogoś, niewykluczone, ze masz rację...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:02, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
April napisał(a)


Wyznaczyłaś dobry kierunek, przez wyszukiwarkę znalazłam jak pisałaś że oba z powyższych

Tak, gdy ustaliłam odmiany, to tez znalazłam ten wpis, jednak nie mówi on niestety, która odmiana jest na cytowanym przez Ciebie stanowisku .
No ale bardzo są podobne, zatem jeśli zechcesz którąś wybrać, to oba trafienia będą dobre .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:30, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
Pamiętacie tombakowe misy popularne na O. w zeszłym sezonie? Też nabyłam i dość szybko uznałam, że mus pomalować, bo blacha cieniuteńka i tylko patrzeć, gdy przerdzewieje na wylot. Poza tym permanentnie tworząca się rdza sprawiała, że zawartość misy była dość obrzydliwa.
No i stało się - pomalowałam na czarno. Podoba mi się

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 20:35, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8611
Muszę zrobić to samo. Jak tylko znajdę chwilę… hahah
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 20:44, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
Na pierwszym zdjęciu w poprzednim wpisie załapała się (słabo widoczna) swidośliwa - nowy nabytek, dzisiaj przyszła.
Drobne rozczarowanie, przyznam. Zamówiona w tej samej szkôłce, co zamawiana w zeszłym sezonie, taki sam rozmiar (wysokość) i tak samo w uwagach do zamówienia zapisana prośba o drzewko wielopędowe.
W zeszłym roku przyszło piękne drzewko o 4 pędach. To które przyszło dzisiaj ma 1 cieniutki pęd (oczekiwanej wysokości, trzeba przyznać) plus jeden dodatkowy golutki pikutek długości 8 centymetrów i średnicy 1,5 milimetra… No i w sumie wielopędowe drzewko jest? - no jest .
Miałam reklamować, ale machnęłam ręką. Jakiś luz mnie ogarnął. Może po dzisiejszej nieprzyjemnej wymianie maili w temacie reklamacji butów bardzo nietanich juz mi te kwestie zaczęły latać i powiewać .
ŚŚ zgodnie z założeniem wylądowała na nowej (a właściwie starej powiększonej) rabacie.
Z czerwoną obwódką wspomniany pikutek, który uczynił z tej ŚŚ drzewko wielopędowe . Widzicie? Nie? Ja też

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 20:54, 03 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7480
Piekna wiosna. Moje brzozy jeszcze lyse. Ale u nas tylko cieple byly swieta wiec spektakularnych efektow brak
W misach tombakowych mam lupki i traktuje je jako suche. Tylko w jednej zalega woda. Chyba liscie ja zatkaly. Wyglada to obrzydliwie ale mam tak mokro w ogrodzie ze nie chce kolejnej kaluzy ze zgnilymi liscmi. Dzis temperatura prawie plazowa az 3.5 stopnia
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 21:51, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
Rojodziejowa napisał(a)
Muszę zrobić to samo. Jak tylko znajdę chwilę… hahah

Asia, ja zbierałam się od zeszłego sezonu (wtedy kupiłam farbę). Teraz zabierając się do pracy przebrałam się w robocze ciuchy, naszykowałam, nastawiłam psychicznie, a malowanie jednej strony jedną warstwą zajęło mi 5 minut . Biorąc pod uwagę 2 warstwy, w sumie malowanie zajęło mi 20 minut .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:52, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
TAR napisał(a)
Piekna wiosna. Moje brzozy jeszcze lyse. Ale u nas tylko cieple byly swieta wiec spektakularnych efektow brak
W misach tombakowych mam lupki i traktuje je jako suche. Tylko w jednej zalega woda. Chyba liscie ja zatkaly. Wyglada to obrzydliwie ale mam tak mokro w ogrodzie ze nie chce kolejnej kaluzy ze zgnilymi liscmi. Dzis temperatura prawie plazowa az 3.5 stopnia

Widziałam u Ciebie suche misy. Fajny pomysł na nie i chyba jedyny słuszny jeśli mają zostać w wersji corten like .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 21:56, 03 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7205
Dobra robota i z misy zrobiło się lustro.
Ładnie widoki a te świdośliwy sobie wyprowadzisz jak puści odrosty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 22:10, 03 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9987
LIDKA napisał(a)
Dobra robota i z misy zrobiło się lustro.
Ładnie widoki a te świdośliwy sobie wyprowadzisz jak puści odrosty.

Tak, lustro . Ta idea mi przyświecała przy wyborze koloru farby .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies