Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

sylwia_slomc... 10:43, 06 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Judith napisał(a)
Martka, zmierzyłam: hortensje mam 120 cm od krawędzi rabaty, rozplenice w rządku oddalonym od rządku hortensji o 50 cm. Przed rozplenicami są jeszcze żurawki.
I jeszcze ważny komunikat: kotki na moich rozplenicach hameln zaczynaja ciemnieć! Jakos nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi... Zatem te Twoje (pochodzące wszak z Dolnego Śląska, gdzie wszystko w przyrodzie dzieje sie szybciej) mogą faktycznie być hamelnami .

Kotki ciemnieją bo zawiązują się i dojrzewają nasiona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 10:49, 06 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kotki ciemnieją bo zawiązują się i dojrzewają nasiona

Tak .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:57, 06 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dolny Śląsk informuje, że te Twoje rozplenice zachowują się adekwatnie do pory roku. Moje kilkanaście sztuk odmiany Hameln zrudziało na źdźbłach i pociemniały im kotki. Skłaniałabym się do zaufania opinii Marzenki.
Jesienna odsłona buczków bardzo pozytywnie wpłynęła na ten zakątek w ogrodzie, w którym rosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 11:34, 06 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta moje Hameln też mają teraz ciemne kotki. Jak dam radę to popołudniu zrobię Ci fotkę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 11:50, 06 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Też dotarłam do tej informacji , Hameln na początku ma jasne kotki, a z czasem ciemnieją.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
olciamanolcia 13:05, 06 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
A to moje hamelny na froncie. Źdźbła już żółkną a koty w dalszym ciągu jaśniutkie

Martka zaraz usune fotę

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 15:55, 06 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, w tle trzcinniki KF.

Elu, dziekuje za zdjecie! Buki są cudne, niezależnie od odmiany. Też je bardzo lubię, może tylko tricolor wydaje mi się zbyt kolorowy
Martka 16:07, 06 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, Sylwia, mam rozplenice Hameln i sa ciut jasniejsze od tych ze szkółki, Haniu, Dolny Śląsk mam na liście zaufanych

Haniu, buki okazały się dobrym pomysłem i ten sukces miał naprawdę nie tylko jednego ojca prawda, że runianka też tam sobie dobrze poczyna?

Asiu, Alicjo, sprawa już rozstrzygnięta: to mogą być Hameln, ale pewność zyskam w następnym sezonie.

Justyno, dzięki za fotkę, pozostaw proszę. Moje nabytki ciemniejsze, ale w donicy to może być możliwe …




Martka 16:22, 06 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, trawy jutro sadzę. Eksperyment i ryzyk fizyk. Za rok będę się martwić. Właścicielka sklepu nie chce przyjąć reklamacji, pisze, że mogę zwrócić. Dwukrotna opłata za przesyłkę mija się w tym przypadku z celem, pozostaje mi zaufać. Najwyżej przesadzę lub odsprzedam. Inflacja mi nie zeżre przynajmniej tych pieniędzy

Telefon mi przypomniał, że dokładnie dwa lata temu wdrapałam się na Bystrą Ławkę na Słowacji. Podzielę się z Wami tym wspomnieniem. Ech. Muszę wrócić na górskie szlaki, Mary, narobiłaś apetytu…


Martka 16:26, 06 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, miałaś rację, żale do róż były nie na miejscu spuszczam z tonu.








Jak tu nie kochać Austinek…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies