Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

antracyt 13:12, 05 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Martka napisał(a)


Zuzo, miskantowy pas fotografuję rzadko, powód - rabata jest niechlubnie zarośnięta zielskiem. Ma 17 metrów i jest przy wschodniej granicy działki. Przypomniałam sobie, że ja nie kojarzę Twego przedogródka

Przedogródka(przyśmietnikowej i zarośniętych zielenią kulek bukszpanowych) nie kojarzysz? Niemożliwe
17m miskantowego pasa? Musi dawać super efekt na żywo, przyjemne falowanie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 19:02, 05 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Martka, zmierzyłam: hortensje mam 120 cm od krawędzi rabaty, rozplenice w rządku oddalonym od rządku hortensji o 50 cm. Przed rozplenicami są jeszcze żurawki.
I jeszcze ważny komunikat: kotki na moich rozplenicach hameln zaczynaja ciemnieć! Jakos nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi... Zatem te Twoje (pochodzące wszak z Dolnego Śląska, gdzie wszystko w przyrodzie dzieje sie szybciej) mogą faktycznie być hamelnami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magleska 19:53, 05 paź 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Martka
nadrobiłam prześliczne jesienne fotki i dylematy rozplenicowe też
przyjrzę się moim hamelnom ,ale wydaje mi się ,że moje niektóre też mają ciemniejsze kotki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mary 20:13, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Martka napisał(a)
Magaro, efektów działania gorczycy jestem bardzo ciekawa, to nowość u mnie a Ty jako ten anioł stróż nocą czuwasz nad naszymi wątkami lubię Cię czytać

Justynko, Dziewczyny, pani M. twierdzi, że to Hameln na bank i że jej późnojesienne przebarwienia - jeśli rośnie w pełnym słońcu - mogą tak właśnie się prezentować. Macie takie doświadczenia? Posiadaczki Hameln?
Moja „Hameln” ma jakieś 40 cm.

U mnie Hameln nie ciemnieje, ale ja mam mało słońca.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:19, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Może Mrokasia coś podpowie. Ma Hameln i Lady U. Lady U ma ciemniejsze kłosy.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7731-ogrodowe-marzenie-mrokasi?page=1782#post_2
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Iwona100 21:28, 05 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Według mnie to Hameln. Tym bardziej ,jak tak twierdzi Marzenka. Dziś przyjrzałam się moim i na razie mają ciemniejsze kwiatostany. Ale porównując fotki z innych lat, to później moje zjaśniały.Wstawię fotki w mojej wizytówce,jeśli nie dziś ,to jutro.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Martka 22:33, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Justyno, dzięki za fotki. Jestem w potrzasku Trudno mi orzec, czy to Hameln czy nie. Na żadnych ze zdjęć, które oglądałam w szkółkach i u Was, Hameln nie mają tak ciemnych kotków. Kolor kotków nie jest takim problemem, ale odmiana tak, bo z nią w parze idzie na przykład wielkość. Dlatego tak się gorączkuję, bo nie mam ochoty przesadzać kilkunastu traw. Btw, może jestem dziwna, ale ja w rozplenicach nie przepadam za tzw. kotkami. Dla mnie mogłyby ich nie mieć.

Zuzo, pustkę mam, muszę doobejrzeć! A falujący szpaler miskantów robi faktycznie wrażenie, choć nie widać go dobrze z domu, lepsze widoki mają sąsiedzi i myślę, że są miłe

Judith, dziękuję Ci za te wymiary! Mamy taki sam układ, od środka hortensji do brzegu rabaty 120 cm. Rozplenice posadzę w takim razie tak jak u Ciebie, 50 cm od hortensji.
O! Komunikat w sprawie koloru bardzo ważny! Wygląda na to, że trzeba spróbować. Fakt, w donicach zazwyczaj wszystko szybciej dojrzewa i przebarwia się. A dolnośląskie donice to pewnie w ogóle... tak, może to mieć znaczenie.

Maglesko, zerknij proszę na swoje Obawiam się tylko, aby to nie były jakieś ogromne trawska.

Marysiu, encyklopedia traw powstaje Lady U nie widziałam na żywo (u Mrokasi piękne). Hameln tak, bo mam od wiosny pięć. Ciemne nie są. Podziwiam Twoją biegłość w operowaniu informacjami, co rośnie u kogo w ogrodzie Dzięki, chyba zaryzykuję, może czynnik dolnośląski oraz doniczkowy zmienia te kolory... Marysiu, czy planujesz jakieś ogrodowe fotki wrzucić?

Iwonko, postanowiłam. Zaryzykuję, posadzę. Marzenka jest dla mnie autorytetem, bardzo ceniłam jej wątek, ale to nie wyklucza pomyłek. Dlatego moja ostrożność i nieufność wynikająca z koloru, z jakim się nie spotkałam. Wasze wpisy utwierdzają mnie w przekonaniu, że to nie musi, ale może być Hameln.






Martka 22:39, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Z tematów pozahamelnowych: buczki Dawyck Gold sadzone niedawno - żyją i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Przyznam szczerze, że kiedy zajrzałam do donic podczas sadzenia, przestraszyłam się, bo korzenie nie wyglądały najlepiej, w szkółce tego nie sprawdzałam. Z drżeniem przyglądałam się rozwojowi sytuacji, ale szansa jest. Zobaczymy w przyszłym roku.


Bardzo lubię kolor ich jesiennych przebarwień, miodowo-żółty.


Wiaan 23:02, 05 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Ładne buczki, niech zdrowo rosną wyraźnie wybijają się na rabacie. Czy w tle są trzcinniki KF?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:31, 05 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Martka mam piorkowke hameln zobacz wstawiłam u siebie.

Jutro zrobię fotki jak wygląda teraz.
Przy takich niuansach szkółka może się pomylić tym bardziej, że zatrudniają do wysyłki ludzi przypadkowych.

Buki piękne moje takie ze szkółki leśnej i też się nimi zachwycam. Odpowiednio przycinam i wyglądają jak szlachetne

Tak powinna wyglądać.

https://albamar.pl/trawy-ozdobne/99-piorkowka-japonska-hameln-pennisetum-alopecuroides-9021336572369.html
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies