Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Judith 21:39, 04 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
A przed jakimi hortensjami mają być posadzone te rozplenice? Jeśli nie przed niskimi to ja bym sadziła. Mam spore (odmiany nieznanej, wyglądają jak mega hameln) przed Polar Bear i podoba mi się jak kwiaty hortek mieszają sie ze źdźbłami trawy (wstawiam u siebie zdjęcie). A jak sie nie sprawdzą, to przesadzisz w inne miejsce . Trawek w ogrodzie nigdy za dużo .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 22:00, 04 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martuś, miskantowy szpaler zachwyca ❤️ Widzę, że gracki Ci kwitną…. Moje też (są dużo mniejsze, sadzone w zeszłym roku ). I zastanawiałam się, czy to gracki, czy nie. Ale w sumie, to wszystko jedno, chociaż wolałabym żeby akurat te nie kwitły .

Ładne trawki kupiłaś
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:11, 04 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, Hameln planowałam przed Limelight, tu właśnie:
Seslerie nie chcą tu rosnąć.



Hmm... może faktycznie trawek nigdy nie za dużo? Tylko jakoś tu mi pasują jasne kotki.

Agnieszko, trawki ładne, ale nie te które zamówiłam. Tak, to ta Marzenka, swego czasu przeczytałam jej wątek od deski do deski, dużo można było z niego wynieść wiedzy. A miskanty - też nie bawię się w to rozróżnienie "prawdziwy czy nie", też wolałabym, aby nie kwitły, ale co roku kwitną mocniej, w tym jak szalone i takie też lubię.

Wiaan 22:46, 04 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Trawki ładne, ale jak piszecie pomylone, może spróbuj wymienić chyba, że pogodzisz się z kolorem kotków
Limelight rosną wysokie więc o to bym się nie martwiła, bardziej o odległość do obrzeża, będą na trawniku na bank.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 23:35, 04 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale jak to są jakieś wysokie i wielkie rozplenice typu Moudry to raczej nie będą pasować do hortek. Zapytaj sprzedawcy czy to aby na pewno Hamelny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 00:13, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, Ago, napisałam do sprzedawcy, zobaczymy co dalej. Wolę zwrócić, jeśli nie znam odmiany. Tego się właśnie obawiam, że mogą urosnąć olbrzymie. Hameln to nie jest z pewnością, nie ten kolor kwiatostanów.
Magara 00:43, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Martka - zaglądam
Patent na gorczycę bierz jak swój
Że jest ładnie w Twoim ogrodzie - nie piszę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
olciamanolcia 08:23, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Martka jaka wysoka jest ta Twoja a'la Hameln?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 09:27, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magaro, efektów działania gorczycy jestem bardzo ciekawa, to nowość u mnie a Ty jako ten anioł stróż nocą czuwasz nad naszymi wątkami lubię Cię czytać

Justynko, Dziewczyny, pani M. twierdzi, że to Hameln na bank i że jej późnojesienne przebarwienia - jeśli rośnie w pełnym słońcu - mogą tak właśnie się prezentować. Macie takie doświadczenia? Posiadaczki Hameln?
Moja „Hameln” ma jakieś 40 cm.
olciamanolcia 09:37, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Martka napisał(a)
Magaro, efektów działania gorczycy jestem bardzo ciekawa, to nowość u mnie a Ty jako ten anioł stróż nocą czuwasz nad naszymi wątkami lubię Cię czytać

Justynko, Dziewczyny, pani M. twierdzi, że to Hameln na bank i że jej późnojesienne przebarwienia - jeśli rośnie w pełnym słońcu - mogą tak właśnie się prezentować. Macie takie doświadczenia? Posiadaczki Hameln?
Moja „Hameln” ma jakieś 40 cm.



Bzdura-moje trzy Hameln w donicy przy domu rosną w pełnym słońcu- sa jasne, te które rosna w półcieniu-tez są jasne

Zaraz foty Ci wstawię

A i w pełnym słońcu mam róznież hamelny na rabacie frontowej-nigdy nie były. takie "przykurzone" zawsze sa jaśniutkie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies