Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

olciamanolcia 18:51, 04 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7167
Martka napisał(a)
Rozpakowałam wreszcie. Przyszły rozplenice Hameln, które zajmą miejsce seslerii jesiennej przed hortensjami. Nie było to ich (seslerii) stanowisko.

Seslerie po roku tu bez szału, zatem przewędrują na bardziej słoneczne i suche stanowisko od frontu.


Na moje oko to raczej nie Hameln. Hamelny mają jasne kotki i są bardziej lejące.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:13, 04 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Młode sadzonki są takie wyprostowane, ale kolor kotków faktycznie podejrzany…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:14, 04 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Martka, łan miskantów robi wrażenie i jest tak rozłożysty, ze pielenie chyba możesz sobie darować . Żadnych chwaściochow nie widać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mary 19:32, 04 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Tak. Kolor kotków raczej nie wskazuje na Hameln.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 19:57, 04 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Piękne zakupy i kolorki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 20:49, 04 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Martka napisał(a)
Przy okazji zrobiłam zdjęcie miskantom, w tym roku także nie zdążyłam opielić tego zakątka, ale pokazuję na prośbę Lidki



W ogóle nie kojarzę tego miskantowego pasa...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:54, 04 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Samotnicza Ascot przepiękna
____________________
Helen - Hortensjowo
LIDKA 21:08, 04 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Martka napisał(a)
Przy okazji zrobiłam zdjęcie miskantom, w tym roku także nie zdążyłam opielić tego zakątka, ale pokazuję na prośbę Lidki




O matulu, wreszcie się doczekałam.
No cudny ten szpaler.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 21:08, 04 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)

I na koniec rabata z klonem Pixie i kapustą. Niedługo szatkowanie.


Tylko uważaj, żeby przez pomyłkę nie poszatkować klona.
Odnośnie Twoich róż, to wnoszę protest.
Lady Emma Hamilton prezentuje się wyjątkowo uroczo i wcale nie wygląda na zalaną deszczem, a Jude O. określić mianem "bez weny" to profanacja, kiedy ona cała zapączkowana. Ascot wygląda jak zanurzona w puchowej piance (to chyba proso tak pięknie zakwitło).

Rozplenice wsadź jak najszybciej. Ładne okazy nabyłaś i lepiej ich nie zmarnować.

Na moje oko, to ta rabata z grackami absolutnie nie wymaga odchwaszczenia. W tym gąszczu to chyba żaden chwast nie miał szans na wyeksponowanie.

Edit: A nie nabyłaś czasem rozplenicy Hameln Gold? Ona ma chyba ciemniejsze kłoski. Kolorystycznie świetnie zastępowałaby seslerię jesienną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:34, 04 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roociko, jest bardzo wietrznie. Cóż, ten czas... Liść wiruje w powietrzu nawet u mnie, a towaru mam niewiele. Jabłuszka świetnie się dopasowały do klona Ginnala, tylko niestety, przebarwienia tego drugiego coś mi wyjada!

Justyno, Judith, Mary, macie rację, kolor absolutnie nie wskazuje na Hameln, przyjrzałam się. Co teraz? Co radzicie? Sadzić? Do szpaleru hortensji? Nie będą zbyt dominujące? Nie wiem też, jak mocno się rozrosną, skoro odmiana nieznana, czy nie za mocno? Czy jednak zwracać? Sadzonki ładne, Haniu, ale nie te które planowałam... Od Marzenki ze sklepu i taka pomyłka... na wiosnę przyszły od niej bardzo dobre sadzonki seslerii i skusiłam się ponownie na zakup internetowy.

Wiolu, ładne, ale nie to co chciałam, taka sytuacja

Zuzo, miskantowy pas fotografuję rzadko, powód - rabata jest niechlubnie zarośnięta zielskiem. Ma 17 metrów i jest przy wschodniej granicy działki. Przypomniałam sobie, że ja nie kojarzę Twego przedogródka

Judith, starałam się manewrować, aby uniknąć pewnych widoków wprost ale same miskanty robią wrażenie, to fakt, mają już kilka lat.

Helen, Ascot jest naprawdę warta uwagi, w tym sezonie zakwitła bardzo obficie, a jej pierwszy też wcale nie był byle jaki.

Lidko, dziękuję za cierpliwość nie ma już tam rusztowań i palet, jakieś kadry udało się wykroić, ale cały szpaler pokażę chyba dopiero za rok Pielenie odbyć się musi, a teraz już marne szanse.

Haniu, tak niewiele mi tych klonów zostało, że ostrożność włączy się z automatu. Myślisz, że niesprawiedliwie potraktowałam Ladies i Jude? Kiedy ona tak od dwóch zapączkowana tygodni i nic, ale... może faktycznie zbyt wiele wymagam? Dylemat z rozplenicami już opisałam, co radzisz, Haniu? Bo nie planowałam ciemnych kotków do hortensji.
Edit do editu: Hameln Gold - mam jedną na rabacie z nowymi grabami, moja ma jasne listki, ale też i jasne kotki. Ta mi nie wygląda na Hameln Gold. Bardziej na tę, którą mam przy oranżerii, Nathional Arboretum.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies