Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Bogdzia 19:49, 10 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
abiko napisał(a)
Róże chyba w tym roku nie będą takie spektakularne, ale i tak je uwielbiam:





No nie wytrzymam , nie są spektakularne? ?????? To jakie są moje ???Lepiej powiedziec ze wcale ich nie ma. Agnieszko jestesmy na Ogrodowisku od tego samego dnia 16 października 2011r , u mnie juz zapisane ok 4500 stron a u Ciebie cos mało, a ogród masz piękny i ta skarpa której zazdroszczę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
abiko 20:07, 10 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
On faktycznie tam nie najlepiej rośnie. Tylko tam jest cień jednak.. przesadzę jak radzisz, gdzieś musi się zmieścić
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 20:14, 10 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
Bogdzia napisał(a)


No nie wytrzymam , nie są spektakularne? ?????? To jakie są moje ???Lepiej powiedziec ze wcale ich nie ma. Agnieszko jestesmy na Ogrodowisku od tego samego dnia 16 października 2011r , u mnie juz zapisane ok 4500 stron a u Ciebie cos mało, a ogród masz piękny i ta skarpa której zazdroszczę.


Bogdzia, pisałam w odniesieniu tego jak kwitły w roku ubiegłym. W tym roku tak nie będzie
Od tego samego dnia? nie zwróciłam uwagiTwój ogród jest piękny u mnie nie ma co podziwiać na 6 arach
Idzie mi wszystko jak po grudzie niestety, za dużo w pracy za mało odpoczynku.
A widzisz skarpa to moja zmora.. nie radzę sobie z nią choć taka malutka. Przez to, że jest tam glina nie umiem jej obsadzić. Druga część dopiero się wykuje..


Planuję z niej zrobić coś niby angielską, cóż lubię byliny, a wyjdzie jak wyjdzie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
agniecha973 20:45, 10 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ależ się zmieniło! Ciężko poznać, że to u ciebie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
alinak 23:26, 10 maj 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
abiko napisał(a)


Azalia od Alinki, przyjęła się pięknie, kochana dziękuję!
[img size=640x425
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/84/843664/original.JPG[/img]





Agnieszka ale mi sie banan zrobił na buźce .....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Mala_Mi 08:40, 11 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50490
abiko napisał(a)
Mieszko I, co za kolor!




Piękny MIeszko.. a Frnczeska u mnie też słabo rośnie. Ale moja pies ciągle tarmosił.
Ze skarpy wyciepaj te wyniosłe i szerokie jałowce ciemnozielone. Daj jakieś małe iglaczki. Moje skarpy (na sztucznym skalniaku) są wybitnie gliniaste. BO dałam tam glinę z wykopów spod domu .. może coś u mnie podpatrzysz.
Jak jałowce to takie bardzo płaskie daj.
Jak bylinki to sporo sobie radzi na skarpie i glinie.
Albo daj zimozielono. Ja ciągle się zachwycam skarpą u mojej sąsiadki. A u niej to naprawdę skarpa i wybitnie gliniasta.
Podeśle ci na emaila fotki z jej ogrodu. Może coś Cię zainspiruje. Muszę tylko poszukać gdzie je mam...ale to nie teraz.
Na pewno poradzą sobie tawuły (cięte w poduchy). Albo tuje żółte (chyba Miriam??)
Może czerwony klon palmowy taki rozłożysty np Garnet.
Lubisz róże to może niskie róże okrywowe?
Trawki Evergold..
Niskie berberysy ..ładnie wyglądają tylko francysie mają kolce.
Z bylin liliowce Stalla będą rosły, ubiorki są zimozieone i u mnie czują sie dobrze.
Lawendy na skarpie to i w glinie rosną super.
Oj uciekam do pracy.
Buziaki.
Jeżówki ale z niskich też na skarpę są dobre.

A ta wogle to zrobiło się u Ciebie bardo ładnie.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
abiko 09:14, 11 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
Alinko i o to chodzi Zobaczysz jak rozkwitnie na maxa
Agnieszkazmienia się, ale i tak mam wrażenie że za mało. Jednego się nauczyłam.. nie wszystko muszę mieć

Ania pomyły super, dziękuję. Ja na tej części, którą próbuję wykończyć mam trzykrotki, liliowce, goździki, jakąś irgę, (którą tnę), astry, bławatki.. trochę skalniaków, które i tak już wysadziłam..stąd jak nic mi pasuje dalej bylinowa. Tylko ona nie jest wysoka, więc za dużo być nie może. Pasowałoby mi coś zimozielonego, aby w zimie nie była łysa, ale czy np. bukszpan wytrzyma nie wiem. Na razie wygląda tak.. i czas na zmianę, ale przed komunią nie zdążę. Widać ile wody zbiera się tam po deszczu z jednej nocy. Na razie jest busz






____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 09:17, 11 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Czekam na chwilę az Twoja Franczeska rozkwitnie, bo kolor jest zachwycający

smacznej kawusi
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 09:26, 11 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
Safikey ja również, na całe dwa kwiaty

Na koniec i początek dnia jeszcze moje wszędobylskie bratki.




____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 09:28, 11 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Aga u mnie tez bratki rozsialy sie po całych rabatach

te niebieściutkie maja ładne kolorki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies