Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

ana_art 18:19, 21 lut 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebek napisał(a)

A tak na marginesie to takie 'przegrzewanie' podłogi jest spotykane gdy nie ma odpowiedniego sterowania i w domu jest piec który zaopatruje w ciepło kaloryfery wysokotemperaturowe i w części jest podłogówka i ta sama temp wody jest dawana na kaloryfery i na podłogę...


I chyba właśnie tak mają zrobione Dzięki za olśnienie

Tak się bardzo często dzieje jak instalacje robią hydraulicy bez 'pojęcia' elektronicznego, a później idzie fama że przez ogrzewanie podłogowe puchną nogi... Jutro przyniose pirometr z pracy to sprawdzę jaka jest temp. podłogi i gwarantuje że będziecie zdziwieni że niska bo coś około 25st
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 19:51, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sylwia z tego co pamiętam ogród częściowo będzie od strony północnej. Jeśli dach będzie również przeszklońy to nie będzie ograniczał doświetlenia. Jeśli jednak dach będzie tradycyjny to zdecydowanie będziesz miała ograniczony dostęp światła zimą i w pochmurne dni. Mój ogród zimowy jest zlokalizowany od części południowej ale częściowo doświetlenie jest ogranicozone przez wewnętrzną antresolę. Latem jest super, ale zimą mogłoby być trochę jaśniej.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:53, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Podłogówkę również zdecydowanie polecam. W poprzednim domu miałam ogrzewanie kaloryfery + podłogówka w kuchni i rzeczywiście podłoga była zbyt ciepła.
Teraz mam na całości powierzchni niskotemperaturowe i i takich prolemów nie ma.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 20:07, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia z tego co pamiętam ogród częściowo będzie od strony północnej. Jeśli dach będzie również przeszklońy to nie będzie ograniczał doświetlenia. Jeśli jednak dach będzie tradycyjny to zdecydowanie będziesz miała ograniczony dostęp światła zimą i w pochmurne dni. Mój ogród zimowy jest zlokalizowany od części południowej ale częściowo doświetlenie jest ogranicozone przez wewnętrzną antresolę. Latem jest super, ale zimą mogłoby być trochę jaśniej.


Oba dachy będą przeszklone ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 20:11, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
No to już się nie ma czego obawiać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 20:38, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
No to już się nie ma czego obawiać


No to tylko należy przystąpić do projektowania dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 20:50, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mój dom powstał dla ogrodu zimowego, dlatego gdy przeczytałam, że sie zabierasz za stworzenie swojego oglądam z olbrzymim zainteresowaniem
Z ciekawostek w moim zimnym ogrodzie ziomowym ale mocno doświetlanym, promieniami słonecznymi i kominkiem, trzmielina wypuściła młode liscie. W czasie mrozów została przeniesiona sprzed domu do oranżerii i wiosna już się u niej zaczęła. Dlatego Sylwia z taką powierzchnią ogrodu zimowego jak poszalejesz to będzie pięknie.
Czy w środku planujesz już jakieś rośliny ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 21:42, 21 lut 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Mój dom powstał dla ogrodu zimowego, dlatego gdy przeczytałam, że sie zabierasz za stworzenie swojego oglądam z olbrzymim zainteresowaniem
Z ciekawostek w moim zimnym ogrodzie ziomowym ale mocno doświetlanym, promieniami słonecznymi i kominkiem, trzmielina wypuściła młode liscie. W czasie mrozów została przeniesiona sprzed domu do oranżerii i wiosna już się u niej zaczęła. Dlatego Sylwia z taką powierzchnią ogrodu zimowego jak poszalejesz to będzie pięknie.
Czy w środku planujesz już jakieś rośliny ?


Jak już powstaną pomieszczenia wówczas będę się zastanawiać nad roślinami do wnętrza . Póki co napewno znajdą się tam roślinki z przechowalni pt. garaż. Tam jest niestety za duża wilgoć i rośliny padają Przesyłam jutro swoje rysunki do architekt i niech dalej kombinuje jak poupychać moje marzenia w te oszklone miejsca
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 21:46, 21 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fajne te twoje marzenia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Joanka 21:48, 21 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ależ będzie pięknie!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies